بزرگ‌‌ترین انتخابات اقتصادی برای تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار میلیارد دارایی مردم برگزار می شود

0
۱۱۰ بازدید

کارشناس بازار سرمایه گفت:نکته بسیار مهم این است که این دارایی به اقشار کم‌درآمد و ضعیف تعلق دارد و اداره نادرست این شرکت‌ها توسط غیرمتخصصان به زیان این اقشار از جامعه تمام می‌شود که تبعات و آثار منفی بیشتری را به دنبال دارد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، همایون دارابی درباره برگزاری انتخابات تعیین هیات مدیره شرکت‌های سهام عدالت در استان‌ها اظهار داشت: انتخابات هیات مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت بسیار مهم است چراکه ارزش روز این شرکت‌ها بستگی به فضای بازار به حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. حتی در یک مقطعی ارزش این شرکت‌ها به بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان هم رسید.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند صاحب چه دارایی بزرگی هستند، گفت: شرکت های استانی سهام عدالت از بسیاری از شرکت‌های اقتصادی کشور ارزش بالاتری دارند و می‌توان گفت بیش از یک سوم جمعیت کشور سهام‌دار شرکت‌های سهام عدالت در استان‌ها هستند. هر تصمیم اشتباه و نادرستی در اداره این شرکت‌ها می‌تواند به زیان بسیاری از ممردم تمام شود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه مدیریت این میزان دارایی نیاز به تخصص و مهارت نیاز دارد، ادامه داد:‌ نکته بسیار مهم این است که این دارایی به اقشار کم‌درآمد و ضعیف تعلق دارد و اداره نادرست این شرکت‌ها توسط غیرمتخصصان به زیان این اقشار از جامعه تمام می‌شود که تبعات و آثار منفی بیشتری را به دنبال دارد.

دارابی درباره مدیریت ۱۰ ساله گذشته این شرکت‌ها اظهار داشت: در بیش از ۱۰ سال گذشته که بحث سهام عدالت مطرح بوده تا به روز اقدام خاصی برای اینکه مردم با حقوق خود در شرکت های سهام عدالت آشنا شوند، انجام نداده‌ایم. همین روزها که در استانه اولین و مهم ترین انتخابات شرکت های سهام عدالت قرار داریم برخی از سهامداران عدالت هنوز اطلاعی کافی از برگزاری انتخابات ندارند.

وی با تاکید بر موضوع فرهنگ سازی در بحث انتخابات شرکت های استانی سهام عدالت در بین ۳۰ میلیون سهامدار غیرمستقیم، گفت: مهم‌ترین موضوع این است که مردم نمی‌دانند صاحب چه دارایی بزرگی هستند و باید آنها را با حقوقشان آشنا کرد و باید بدانند که شرکت در انتخابات چقدر در تعیین سرنوشت دارایی خود و اقتصاد استان‌شان اهمیت دارد.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: سیاست‌های مدیریتی در شرکت‌های استاین بسیار تعیین کننده است، این شرکت‌ها به یک مدیر آشنا با مهارت‌های بنگاه‌داری و شرکت‌داری نیاز دارند، مدیری که بداند در چه شرکتی باید سرمایه‌گذاری کند و در بخش تقسیم سود چه سیاستی را اتخاذ کند. تمام این رفتارهای مدیریتی و تصمیمات عملا در تعیین سرنوشت دارایی مردم نقش دارد و سرنوشت ساز است.

دارابی با بیان اینکه حضور دو هزار کاندیدا در سراسر کشور در اولین انتخابات شرکت های استاین سهام عدالت نشانه خوبی است، گفت: موضوع مهم‌تر مشارکت سهامداران غیر مستقیم در این انتخابات است. کاهش میزان مشارکت مردم می تواند تهدیدی باشد تا عده‌ای با لابی‌های منطقه‌ای وارد هیات مدیره این شرکت‌های با ارزش شوند.           

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=138678

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here