کد خبر: 131009
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

بزرگ‌ترین پروژه محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در کشور آغاز شد

بزرگ‌ترین پروژه محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در کشور آغاز شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، محسن منصوری پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگترین پروژه محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان که به صورت ویدئوکنفرانس در حال برگزاری است، اظهار داشت: با مجاهدت، هم افزایی، وحدت و اتفاق نظر همکاران، امروز بنیاد مستضعفان به دستگاه و سازمان بزرگ خدمت‌رسان در کشور تبدیل شده است.

وی گفت: یکی از کارهایی که اتفاق افتاده اتصال بنیاد مستضعفان به بدنه جریان مومن انقلابی و حرکت‌های جهادی بوده است است.

معاون بنیاد مستضعفان بیان داشت: رویکرد و مجاهدت مجموعه سبب افزایش فراگیری سطح خدمات آبادانی و پیشرفت در کشور شده است و از 12 منطقه هدف در سال گذشته به 28 منطقه در 18 استان افزایش یافت.

وی گفت: در حال حاضر در همه استان‌ها منطقه هدف آبادانی و پیشرفت نداریم اما در سال 1400 در همه استان‌ها یک منطقه خواهیم داشت که مطالعات این مناطق تکمیل شده است.

منصوری خاطرنشان کرد: در همه این مناطق سطح اتصال به بدنه مومن و انقلابی در بالاترین سطح قرار دارد. در همه این استان‌ها حتی یک کارمند هم برای اجرای پروژه‌ها نداریم بلکه همه اقدامات توسط گروه‌های جهادی پیگیری می‌شود هرچند هدایت راهبری و پشتیبانی بنیاد وجود دارد.

وی با اشاره به عزم جدی بنیاد مستضعفان برای محرومیت‌زدایی اظهار داشت: بزرگترین سهم این اتفاق مربوط به بخش مسکن و خانه‌سازی برای محرومان است که در این بخش یکهزار و 80 میلیارد تومان برای ساخت 21 هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده است.

منصوری گفت: در بخش پروژه‌های آبرسانی، راه و زیرساخت‌ها 638 میلیاردتومان، در حوزه آموزش و بهداشت و سلامت 551 میلیارد تومان، در بخش فرهنگی و ورزشی 278 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی بیان داشت: در زمینه اشتغال از جمله کشاورزی 269 میلیارد تومان و در زمینه کمک‌های معیشتی 216 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کردیم.

معاون بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: با تحقق این پروژه‌ها 51 مرکز درمانی و سلامت احداث و 82 مرکز نیز تجهیز خواهد شد. همچنین یک هزار و 867 کلاس درس در قالب 538 مدرسه ساخته و یکهزار و 260 کلاس درس تعمیر و بهسازی و تجهیز می‌شود. 548 کیلومتر راه روستایی نیز احداث و مرمت و 330 روستای محروم نیز آبرسانی خواهد شد ضمن اینکه 184 زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی نیز در مناطق محروم ایجاد می‌شود.

وی گفت: از مجموع 3 هزار میلیارد تومان 550 میلیارد تومان آن تا کنون اجرایی شده است و حدود یکهزار و 200 میلیارد تومان نیز عملیات اجرایی آغاز شده دارای پیشرفت فیزیکی است و بقیه نیز اجرایی خواهد شد.

منصوری با اشاره به ورود بنیاد مستضعفان برای اقدامات پشتیبانی در حوزه کرونا افزود: در این زمینه بنیاد مستضعفان تا کنون 2 هزار و 500 میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی اظهارداشت: راه اندازی نهضت قرض الحسنه از دیگر برنامه‌های بنیاد مستضعفان است که ظرفیت پرداخت یکهزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ایجاد شده که تا کنون 600 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.