بزرگترین پالایشگاه هند بدنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت در ایران است

0
۵۲۹ بازدید

پایگاه اینترنتی اکونومیک‌تایمز در گزارشی نوشت بزرگترین پالایشگاه هند برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در ایران و خرید هر چه بیشتر نفت‌خام از این کشور لحظه‌شماری می‌کند.

پایگاه اینترنتی اکونومیک‌تایمز در گزارشی نوشت بزرگترین پالایشگاه هند برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در ایران و خرید هر چه بیشتر نفت‌خام از این کشور لحظه‌شماری می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ اکونومیک تایمز با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «شرکت صنایع ریلاینس،» بزرگترین پالایشگاه هند، قصد دارد با سرمایه‌گذاری بلندمدت در صنایع نفتی ایران خرید طلای سیاه را از این کشور افزایش دهد.

طبق این گزارش، بدلیل آنکه دوکشور از نظر جغرافیایی در فاصله کمی از هم قرار دارند، هزینه حمل نفت خریداری‌شده از ایران بسیار پایین خواهد بود.

در ۴ ماه نخست سال جاری میلادی، ریلاینس معاملاتی را با شرکت‌های ایرانی منعقد کرده است و همچنین در مذاکرات همزمان با این شرکت‌ها تمایل خود را برای خرید بیشتر نفت‌خام و سرمایه‌گذاری بلندمدت در صنایع نفتی ایران اعلام کرده است.

رئیس امور مالی ریلاینس می‌گوید این شرکت پیش از رفع تحریم‌های هسته‌ای ایران، مذاکرات ابتدایی را با صنایع نفتی ایران برگزار کرده بود. دهلی نو قصد دارد در یک‌سال آینده روزانه دست‌کم ۴۰۰ هزار بشکه نفت‌خام ار ایران خریداری کند. پالایشگاه‌های هندی امیدوارند این میزان در آینده افزایش یابد.

شرکت صنایع ریلاینس یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعتی-بازرگانی در کشور هند است. تمرکز اصلی این شرکت بر صنایع نفت و گاز معطوف است . ریلاینس نظر میزان درآمد سالیانه، پس از شرکت نفت هند، دومین شرکت بزرگ این کشور، به‌شمار می‌آید. ریلاینس که به‌عنوان بزرگترین پالایشگاه جهان شناخته می‌شود، در حال حاضر بزرگترین شرکت بخش خصوصی هند می‌باشد. «موکش امبانی،» مالک اصلی ریلاینس و ثروتمندترین فرد در هند، در حال حاضر مدیرعامل و رئیس‌ هدئت‌مدیره این شرکت است. سود خالص ریلاینس در سه‌ماه نخست سال جاری میلادی، ۷۳٫۹۸ میلیارد روپیه (۱٫۱۱ میلیارد دلار) برآورد شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=30961