برگزار نمایشگاه اختصاصی ایران در قطر

0
۳۴۰ بازدید

سطح تعاملات تجاری و صنعتی ایران و قطر گسترش می یابدوزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: سیاست ایران توسعه و تعمیق روابط اقتصادی با دیگر کشورها است

و براین اساس سطح تعاملات تجاری و صنعتی ایران و قطر گسترش پیدا می کند.
محمدرضا نعمت زاده در دیدار عبدالله صالح الخلیفی وزیر کار و امور اجتماعی قطر با وی ، روابط دیرینه و تاریخی دو کشور را خاطرنشان ساخت و ابراز امیدواری کرد، سطح روابط اقتصادی دو طرف در جهت توسعه و گسترش همکاریها بیش از پیش افزایش پیدا کند.
وی، با بیان اینکه ۳۸ درصد تولید ناخالص داخلی ایران به بخش صنعت، معدن و تجارت تعلق دارد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد تا در زمینه های مختلف اقتصادی و صنعتی به همکاری با قطر بپردازد.
به گزارش ایرنا، نعمت زاده ،همکاری در ابعاد صنعتی و خدمات فنی و مهندسی، پیمانکاری و نیروی انسانی را یادآور شد و از آن به عنوان زمینه های گسترش تعاملات دو کشور یاد کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین همکاری در جهت صادرات مصالح ساختمانی، موادغذایی و توسعه تعاملات در خصوص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را از دیگر محورهای گسترش فعالیت های دو کشور برشمرد.
به گفته نعمت زاده، علاقمندی برای همکاری های راهبردی و دراز مدت به ویژه سرمایه گذاری های مشترک نیز از دیگر مواردی است که می توان بیش از گذشته به آن توجه کرد.
وی ، برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در قطر طی روزهای ۲۶ لغایت ۳۰ بهمن (پانزدهم تا نوزدهم فوریه) را اطلاع رسانی کرد و گفت: تلاش می شود تا دراین نمایشگاه توانمندی ها و ظرفیت های اقتصادی و صنعتی ایران را به خوبی نشان داده شود .
این مقام مسئول گفت : برگزاری نمایشگاه فرش ایران در دوحه نیز از فرصتهای دیگری است که می توان برای آشنایی بیشتر با دستاوردهای صنعتی و هنری ایران از آن بهره گرفت .
وزیر صنعت، معدن و تجارت ، برنامه های توسعه ای کشور قطر را یادآور شد که موجب اعزام ، نیروهای متخصص از بخش های مختلف به این کشور می شود و افزود: اکنون بیش از چهار میلیون نفر دانشجو در دانشگاه های ایران تحصیل می کنند که می توان از این نیروها برای توسعه و آبادانی قطر بهره گرفت .
به گفته نعمت زاده ، توان تخصصی پزشکان ایرانی در اغلب نقاط جهان مطرح است و اظهار داشت: اکنون بسیاری از پزشکان مجرب و متخصص ایرانی در آمریکا و اروپا مشغول به فعالیتند که استفاده از مهارت و تخصص آنها می تواند به عنوان یکی از دیگر از زمینه های همکاری بین دو کشور محسوب شود.
در این دیدار وزیر کار و امور اجتماعی قطر نیز ضمن ابراز خرسندی از برقراری روابط تجاری و اقتصادی با ایران ابراز امیدواری کرد: کشورش از توانمندی های ایران در خصوص آموزش نیروی انسانی در بخش های مختلف از جمله بازرسی، سلامت، بهداشت کار و محیط و نیروی انسانی بهره گیرد.
عبدالله صالح الخلیفی پیشرفت های علمی و فنی ایران را ستود و گفت: تلاش می کنیم تا در قطر از این تجارب و ظرفیت ها به ویژه در بخش کار استفاده شود.
وی، گسترش مناسبات اقتصادی قطر با ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: براساس آمار در زمان حاضر واردات مواد غذایی از ایران در طول سال های گذشته به این کشور افزایش داشته که امید است ، در زمینه مصالح ساختمانی نیز این همکاریها رونق داشته باشد .
به گفته صالح الخلیفی؛ استفاده از خدمات پزشکی ایران در قطر رو به افزایش است و این مهم برای توسعه وتعمیق هرچه بیشتر روابط پیگیری خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7674