برگزاری ۹ دوره آموزشی HSE

برگزاری ۹ دوره آموزشی HSE در شرکت گاز استان خراسان شمالی در سال ۱۳۹۹

0
۳۸۵ بازدید

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان شمالی و به نقل از روزنامه جهان اقتصاد ،حسین مهنانی رئیس امور بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت گاز استان خراسان شمالی از برگزاری ۹ دوره آموزشی معادل ۳ هزار‌‌و ۲۴۰ نفر ساعت در زمینه‌های ایمنی و بهداشت، محیط زیست، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در سال گذشته در این مجموعه خبر داد.

وی افزود: این آموزش‌ها در زمینه شناسایی و ارزیابی مخاطرات محیطی، مخاطرات فرآیندی، مخاطرات بهداشت شغلی،  واکنش در شرایط اضطراری، مقابله با شیوع ویروس کرونا، آموزش عبرت آموزی از حوادث مهم، رانندگی تدافعی و بکارگیری لوازم حفاظت فردی بوده است.

مهنانی با بیان اینکه در سال گذشته برای گروه‌های هدف از جمله نیروهای رسمی و پیمانکاری به تعداد ۶۷۷ نفر دوره، آموزش HSE تخصصی برگزار شده است، اظهار داشت: علاوه بر آموزش‌ الزامات قانونی از جمله استقرار سیستم‌های مدیریتی و ابلاغیه‌های بالادستی، اجرای دوره آموزش رانندگی تدافعی و برگزاری آموزش‌های منتج از اقدامات کنترلی ریسکهای شناسایی شده، حوادث و شبه حوادث و یا اتفاقات گذشته از طریق آموزش‌های تخصصی، می‌توان احتمال وقوع آنها را به حداقل رساند. 

مهنانی به اهداف برگزاری این آموزش‌ها اشاره و خاطر‌نشان کرد: کنترل و کاهش برخی از ریسک‌ها، اجرای دستور‌العمل و ابلاغیه‌ها، کاهش حوادث، فرهنگ‌سازی، آمادگی و وجود الزامات قانونی می‌باشد که خوشبختانه با آموزش‌های تخصصی، از وقوع حوادث بسیاری پیشگیری شده‌است.

وی در انتها افزود: خوشبختانه در طول سال گذشته با اجرای آموزش‌ها در حوزه ایمنی ،بهداشت ،محیط زیست و پدافند غیر عامل تلاش‌ها و اقدامات پیمانکاران اجرایی هیچگونه حادثه منجر به صدمه، فوتی و شاخص‌های تواتر جراحات در کارکنان نداشتیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=144028

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here