برگزاری همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین

0
۸۴۲ بازدید

نخستین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین هفته آینده در تهران برگزار می‌شود.

گروه توسعه

development@jahaneghtesad.com

نخستین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین هفته آینده در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد، نخستین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین با هدف بررسی راهکارهای پیشگیری و تحلیل دلایل اصلی سوء استفاده‌های متعدد در حوزه اراضی کشور، هفته آینده با حضور مقامات عالی وزارت راه و شهر سازی و مشارکت کارشناسان و صاحبنظران برگزار می‌شود.

در این همایش مقامات وزارت راه و شهرسازی، دستگاه قضا، وزارت جهادکشاورزی، سازمان منابع طبیعی، برخی از شهرداران و دهیاران و اعضای شورای اسلامی برخی از شهرها حضور دارند و علاوه بر بررسی راهکارهای جلوگیری از پدیده هایی نظیر زمین خواری، بر باز پس گیری زمین‌های غصب شده در راستای تحقق منافع ملّی، تاکید خواهند کرد.

همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین توسط وزارت راه و شهرسازی و با همکاری و مشارکت دانشگاه تهران برگزار می‌شود. در این همایش؛ چالش‌ها و راهبردهای مدیریت خردمندانه فضای سرزمین در پرتو جامع نگری و تلاش برای برقراری عدالت فضایی با هدف ایجاد کارایی و توزیع بهینه و خردمندانه اسکان در پهنه سرزمین نیز بررسی خواهد شد.

ارزیابی برنامه های میان مدت و بلندمدت در مدیریت فضای سرزمین، توجه به هم افزایی نقش بخش‌های مختلف حاکمیت در مدیریت منابع طبیعی و محیط مصنوع، ترویج و آگاهی بخشی در خصوص چالش‌ها و راهبردهای مدیریت فضای سرزمین و بهره گیری از ظرفیت جامعه علمی برای مدیریت خردمندانه و تحقق توسعه همه جانبه پایدار در حوزه های کالبدی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و محیطی، برخی دیگر از اهداف و محورهای برگزاری این همایش است.

در این همایش همچنین موضوعاتی نظیر «معماری و شهرسازی ایران شهر»، «مدیریت راهبردی و برنامه ریزی استراتژیک در فرآیندهای توسعه و برنامه ریزی شهری با هدف ارتقای کیفیت محیط زیست شهری، ارتقای کیفیت زندگی انسانی و حفاظت از فضای سرزمین»، «چالش‌های حال و آینده برای حمایت و حفاظت از سرمایه ها، میراث طبیعی، منابع طبیعی و احیای سیستم‌های طبیعی در شهر»، «اقدامات قانونگذاری و نظارتی با هدف مدیریت توسعه های جدید شهری و کاهش اثرات زیست محیطی و مشارکت مدنی و توانمندسازی اجتماعی در جهت ارتقای توسعه پایدار در فضای سرزمین» هم مطرح و بررسی خواهد شد.

همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین چهارم اسفند ماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=27362