برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع دستی و سبک زندگی ایرانی، آفریقایی و عربی

0
۳۸۲ بازدید

گروه بازار: نخستین نمایشگاه و جشنواره تعاملی صنایع دستی، محصولات و سبک زندگی ایرانی، آفریقایی و عربی از ششم تا نهم دی‌ماه در مصلای تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، سعید ناظم، برگزارکننده نخستین نمایشگاه و جشنواره تعاملی صنایع دستی، محصولات و سبک زندگی ایرانی، آفریقایی و عربی امروز در نشست خبری اظهار داشت: این نمایشگاه با حمایت میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در وسعت ۶ هزار تا ۸ هزار متر برپا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه ۴۰۰ تا ۶۰۰ غرفه خواهد داشت، گفت: هدفمان از برگزاری این نمایشگاه نشان دادن سبک و نوع زندگی ایرانی با بهر‌گیری از صنایع دستی کشورمان است.

ناظم درباره نحوه حضور کشورهای آفریقایی و عربی در این نمایشگاه نیز گفت: تلاش خواهیم کرد تا تعدادی از این کشورها هم بتوانند محصولات صنایع دستی خود را عرضه کنند اما هدف اصلی ما معرفی صنایع دستی و سبک زندگی کشور ایران است. البته در این نمایشگاه سفرای کشورهای آفریقایی حضور خواهند داشت.

به گفته وی قرار است در پایان این نمایشگاه ۵ تندیس به هنرمندان برتر و حامیان صنایع دستی اهدا شود.

مصطفی خوشابی، مدیرعامل تعاونی کارکنان صنایع دستی کشور و مسئول هماهنگی هنرمندان صنایع دستی در این نمایشگاه هم اظهار داشت: طبق هماهنگی‌هایی که با معاونت صنایع دستی کشور انجام شده است قرار است هر استان، ۳ هنرمند برتر را با حداقل ۵ اثر برای این نمایشگاه معرفی کند.

شهرام امیری، استاد دانشگاه نیز در این نشست از عرضه جدیدی از صنایع دستی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: قرار است در آینده نیز نمایشگاه «خانه ایرانی» با محوریت صنایع دستی برگزار شود.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=18988