برگزاری اولین همایش نقش عشایر در دفاع مقدس

0
۲۷۰ بازدید

مدیر توسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند از برگزاری نخستین همایش نقش و رشادت های عشایر در دوران ۸ سال دفاع مقدس، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، حمید بحرینی با اشاره به اینکه همایش مذکور به مناسبت هفته دفاع مقدس و ۴۰ سالگی این رویداد برگزار می شود، افزود: در این مراسم که با مشارکت و همت سپاه ناحیه آبادان و خرمشهر و معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در تاریخ ۶ مهرماه برگزار خواهد شد، از شیوخ عشایر منطقه دعوت بعمل آمده تا با اهدای بسته های فرهنگی از نقش، پایمردی و رشادت های این بزرگان در ۸ سال دفاع مقدس، تقدیر شود.

وی از حضور شخصیت های برجسته استان و شهرستان بعنوان سخران مراسم خبر داد و گفت: برپایی نمایشگاه عکس استاد دهداری از عکاسان دوران جنگ با تمرکز بر موضوع این رویداد فرهنگی که همان نقش عشایر در دفاع مقدس است، از برنامه های جنبی همایش در محل ورودی سالن ۷۰۰نفره سازمان منطقه آزاد اروند خواهد بود که بازدید از آن برای علاقه مندان، خالی از لطف نخواهد بود.

بحرینی خاطرنشان کرد: طی مراسم ضمن ایراد بیانیه ای با محتوای بیعت با آرمان های امام راحل، شهدای گرانقدر و ولایت که از قبل تنظیم شده، شیوخ گرانقدر به نشانه همدلی و اتحاد، بیعت نامه را  امضا خواهند کرد.

حمید بحرینی ادامه داد: شعرخوانی دفاع مقدس و اربعین همراه با خاطره گویی عشایر از دوران دفاع مقدس و حضور در صحنه های نبرد، بخش دیگری از برنامه های در نظرگرفته شده این همایش است.

مدیر توسعه فرهنگی وهنری سازمان منطقه آزاد اروند با تأکید بر حفظ پروتکل های بهداشتی در برگزاری این رویداد، اذعان داشت: با توجه به شرایط موجود و گسترش کرونا ویروس، حفظ نکات و پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در دستور کار برگزار کنندگان این همایش قرار گرفته و بر آن پایبند خواهند بود؛ ضمن اینکه همکاران دانشکده علوم پزشکی آبادان در اجرای این دستورات بهداشتی در روز مراسم با بانیان مراسم، همکاری خواهند کرد.

اولین همایش نقش عشایر در دفاع مقدس یکشنبه ۶ مهرماه ۱۳۹۹ رأس ساعت ۹:۳۰ صبح در محل مرکز همایش های سازمان منطقه آزاد اروند، برگزار خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=112306