برگزاری انتخابات اتحادیه صنف کافی شاپ تهران در موج ششم کرونا به چه بهایی؟!! احتمال تأیید نتیجه انتخاباتی که به حد نصاب نرسید

0
۳۶۷ بازدید

انتخابات هیأت مدیره اتحادیه صنف آبمیوه، بستنی و کافی شاپ تهران در حالی که وضعیت شهر تهران به دلیل موج ششم شیوع ویروس کرونا قرمز اعلام شده است، برگزار و بازهم آراء به حد نصاب نرسید.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، در حالی که قرار گرفتن تهران در وضعیت قرمز به دلیل شیوع سویه امیکرون با تأکید بر بازگشت محدودیت‌ها روبرو است و از شهروندان خواسته شده ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از حضور در تحمعات خودداری کنند، برچه اساسی انتخابات اتحادیه‌ای صنفی برگزار شده‌است.

اینکه فعالان صنفی در محل برگزاری انتخابات حاضر و در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار گیرند، با چه هدف و انگیزه‌ای رقم می خورد، در حالیکه به دلایل مختلف، انتخابات بسیاری اتحادیه‌ها به تعویق افتاده است، چه الزامی است که در این شرایط باید این انتخابات برگزار می‌شد.

توجه به این نکته هم قابل تأمل است که در سال‌هایی که کشور گرفتار ویروس منحوس کرونا نبوده، کمتر اتفاق افتاده انتخابات اتحادیه‌های صنفی در ایام پایانی سال برگزار شود و این خود علامت سؤالی است که چرا با وجود شرایط ویژه امسال و خصوصا فراگیری موج سوم کرونا، سازمان صمت تهران مجوز برگزاری این انتخابات را صادر کرده است.

حال انتخابات مرحله سوم اتحادیه صنف آبمیوه، بستنی و کافی شاپ تهران با مخالفت‌ اتاق اصناف تهران و محدودیت‌های اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا روبرو بود، با ابلاغ سازمان صمت استان تهران برگزار و به دلیل به حد نصاب نرسیدن، زمینه ادغام این اتحادیه فراهم شده است.

این انتخابات با استناد به نامه سازمان صمت استان تهران برگزار و در حالی است که ساعت برگزاری انتخابات تا ساعت ۱۷ چندین بار تمدیدشد، اما با این حال رأی لازم برای انتخاب هیأت مدیره جدید در صندوق ریخته نشد و بر اساس آنچه قانون نظام صنفی تکلیف کرده است، این اتحادیه تحت سرپرستی اتاق اصناف تهران قرار خواهد گرفت تا شرایط ادغام آن با اتحادیه دیگر فراهم شود.

شنیده ها هاکی از این است که برخی با اهداف نامشخص در صدد دریافت تایید این انتخابات هستند!!

به هر حال هرچه هست علاوه بر اینکه برگزاری این انتخابات در شرایط کنونی مغایر پروتکل‌های بهداشتی بوده و سلامت فعالان صنفی را در نظر نگرفته، همچنین هزینه سنگینی بر اتحادیه بابت برگزاری سه نوبت برگزاری انتخابات تحمیل کرده است و در نهایت نیز به ادغام اتحادیه‌ای که حدود ۱۰۰۰ واحد صنفی عضو دارد منتهی شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171539