برگزاری الکامپ بیست و دوم به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای واگذار شد

0
۶۳۳ بازدید

امسال در حالی بیست و دومین دوره از نمایشگاه الکامپ برگزار می‌شود که سوء مدیریت، منفعت طلبی و نادیده گرفتن منافع ملی موجب شد تا یکی از موفقترین نمایشگاه‌های بین‌المللی کشور یک دهه در حد یک نمایشگاه محلی برگزارشود.

علی شفائی

ali.shafaee@jahaneghtesad.com

امسال در حالی بیست و دومین دوره از نمایشگاه الکامپ برگزار می‌شود که سوء مدیریت، منفعت طلبی و نادیده گرفتن منافع ملی موجب شد تا یکی از موفقترین نمایشگاه‌های بین‌المللی کشور یک دهه در حد یک نمایشگاه محلی برگزارشود.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد، فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، به ر‌غم گذشت ۱۲ سال الکامپ دهم را فراموش نکرده‌اند، نمایشگاه موفقی که همتایان قدرتمند خود در منطقه را تهدید کرد و به معنای واقعی در قامت یک نمایشگاه بین‌المللی ظاهر شد.

شاید همین موفقیت موجب شد تا سودجویان به طمع تحصیل منافع مدعی برگزاری این نمایشگاه شوند و طی یک دهه نمایشگاه‌هایی با عنوان الکامپ برگزار کنند که بیشتر به نمایشگاه‌هایی محلی شباهت داشتند.

اما بالاخره تلاش‌های اهالی این صنعت نتیجه داد و بیست‌ و یکمین نمایشگاه الکامپ به تولی‌گری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شد و بسیاری به احیاء‌ دوباره این نمایشگاه امیدوار شدند.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان عالی‌ترین نهاد بخش خصوصی کشور در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از سال گذشته به فعالان این حوزه وعده داد که برگزاری دوره بعدی یعنی الکامپ بیست و دوم را هم برعهده خواهد گرفت و روند توسعه این نمایشگاه ادامه خواهد یافت.

اما وجود مافیای قدرتمند در صنعت نمایشگاهی که خواهان انحصار مطلق است، کارشکنی‌های خود را آغاز کرد تا شاید بتواند با حذف نظام صنفی رایانه‌ای برگزاری الکامپ را برعهده گرفته و با این نمایشگاه نیز همان کند که با بسیاری دیگر از نمایشگاه‌ها کرده‌است.

متاسفانه برخی افراد صاحب نفوذ در مجموعه شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی نیز از این گروه حمایت کرده و تمامی تلاش خود را به کار بستند تا با تحت فشار قراردادن مدیرعامل نمایشگاه، رضایت وی برای کنار گذاشتن سازمان نظام صنفی رایانه‌ای را جلب کنند، اما خوشبختانه دراین مورد موفق نشده و برگزاری الکامپ بیست و دوم به متولی اصلی این حوزه سپرده شد.

چنانکه روز گذشته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرد: مجوز برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) برای دومین سال پیاپی به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صادر شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، ناصرعلی سعادت ضمن ابراز خشنودی از این اتفاق افزود: قول مساعد حسین اسفهبدی رئیس شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در مراسم اختتامیه نمایشگاه الکامپ سال گذشته، مبنی بر واگذاری مجوز الکامپ بیست و دوم به نام سازمان با برگزاری جلسات متعدد و همراهی وی محقق شد و مجوز نمایشگاه الکامپ برای دومین سال پیاپی به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ی صادر شد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با تاکید بر اینکه مجوز نمایشگاه الکامپ ۶ ماه پیش از برگزاری آن به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صادرشده است، افزود: در تاریخ برگزاری نمایشگاه الکامپ صدور مجوز در این بازه زمانی اتفاقی بی‌سابقه است. سال گذشته به صنعت فاوای کشور قول دادیم، الکامپ هرسال بهتر از سال گذشته و به دور از حاشیه‌ها برگزار شود. اکنون در مسیر درستی قرار داریم و فرصت بیشتری برای برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی ایده‌های جدید و برگزاری یک نمایشگاه استاندارد در اختیار خواهیم داشت. تجربه موفق گذشته را به کارخواهیم گرفت تا نمایشگاهی منسجم و شایسته صنف فاوا برگزار کنیم.

سعادت با اشاره به اینکه اقدامات و برنامه‌ریزی برای حضور شرکت‌های قدرتمند داخلی و خارجی در الکامپ بیست و دوم از مدت‌ها پیش آغازشده است، افزود: در تلاش هستیم تا ظرفیت بین‌المللی الکامپ را در این دوره به نمایش بگذاریم. تاکنون شرکت‌های خارجی بسیاری برای حضور در نمایشگاه الکامپ اعلام آمادگی کردند و همچنان در حال مذاکره برای جذب مشارکت بیشتری هستیم.

او بابیان اینکه الکامپ باید با ایجاد بستر مناسب، مسیر رشد و توسعه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را فراهم کند و محلی برای نمایش توانمندی‌های صنعت فاوا باشد، گفت: با توجه به اینکه سال گذشته استقبال از نمایشگاه بی‌نظیر بود در سال جاری نیز تلاش می‌کنیم کیفیت را با کمیت همراه کنیم. جلب مشارکت حداکثری، آرامش و فضای مناسب نمایشگاهی، حذف حاشیه‌ها، شفافیت، جذب بازدیدکننده تخصصی ازجمله اهداف برگزاری این دوره از نمایشگاه الکامپ است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با یادآوری این نکته که سازمان مانند تجربه سال گذشته برگزارکننده نمایشگاه بیست و دوم الکامپ است نه مجری آن، گفت: تجربه موفق برگزاری نمایشگاه در سال گذشته در نمایشگاه بیست و دوم نیز تکرار خواهد شد و سازمان قصد ندارد مجری نمایشگاه باشد. به همین جهت شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا مجری بیست و دومین نمایشگاه الکامپ خواهد بود.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35708