برپایی نمایشگاه معرفی طرح های مدیریت هوشمند شهرها در اسفند

0
۷۴۲ بازدید

دومین نمایشگاه شهر هوشمند با همکاری وزارت کشور، مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت ریاست جمهوری، معاونت علی و فناوری ریاست جمهوری و تمامی سازمان های مسئول در حوزه مدیریت شهری از ۱۱ تا ۱۳ اسفند در شبستان اصلی مصلی بزرگ تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگارجهان اقتصاد، امیر شجاعان، رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور گفت: توسعه روز افزون شهرها و به ویژه کلانشهرها، سازمان های مدیریتی را نیازمند استفاده از شیوه های هوشمند کرده و فرصت حضور و نقش آفرینی شرکت های استارتاپی را در این بخش فراهم ساخت است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه ها یکی از ارکان اساسی پیاده سازی سیاست های دولت در این مبحث هستند، یکی از مهمترین حوزه ها در طرح آمایش سرزمین را حوزه علم و فناوری عنوان کرد و ابراز داشت: در این قسمت دانشگاه ها به عنوان مراکز تولید علم نقش مهمی را ایفا می کنند.

شجاعان گفت: نمایشگاه شهر هوشمند با هدف توسعه و ترویج فرهنگ شهر هوشمند با ارائه دستاوردها و توانمندی‌های موفق در سازمان ها، نهادها و شرکت های خصوصی برگزار خواهد شد و محتوای آن نیاز تمامی دستگاه های شهری به ویژه شهرداری ها را تأمین می کند.شجاعان افزود: نمایشگاه مذکور در برگیرنده سیستم های امنیت هوشمند، سوخت های زیستی، سیستم های حمل و نقل درون شهری، گردشگری الکترونیک و برنامه های کنترل ترافیک است که از سوی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها عرضه می شوند.

غلامرضا رضائیان، دبیر اجرایی این نمایشگاه هم به خبرنگاران گفت: تاکنون ۲۱۲ شرکت دولتی به همراه ۱۱۰ شرکت دانش بنیان و ۱۲۰ استارت آپ برای معرفی دستاوردهای جدید علمی خود در حوزه مدیریت هوشمند شهرها برای حضور در این نمابشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: در این نمایشگاه برنامه های مدیریتی شهرداری تبریز، اردبیل، اصفهان، ارومیه، یزد، سمنان، زاهدان و قزوین در کنار شهرهای اقماری تهران نظیر شهر جدید پردیس، شهر قدس، فیروزکوه، شمیرانات و نسیم شهر معرفی می شود و به‌طور ویژه از ۱۰ اپلیکیشن مختص مدیریت هوشمند شهری رونمایی خواهد شد. به گفته وی، دولت مصمم به بهبود شیوه مدیریت کلانشهرها از طریق به‌کارگیری استعداد شرکت های استارتاپی است.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=104994