برندسازی در بازارهای صادراتی برای فروش محصولات

0
۱,۰۵۸ بازدید

مجمع عمومی عادی صاحبان سهام گروه صنعتی پاکشو برگزار شد

گروه توسعه – مجمع عمومی عادی صاحبان سهام گروه صنعتی پاکشو درحالی برگزار شد که علاوه بر تشریح مسایل مالی این شرکت، پرسش و پاسخ های صاحبان سهام و مدیران حول محور تامین ارز و مواد اولیه می چرخید.

به گزارش خبرنگارجهان اقتصاد، محمد عالمی، مدیرعامل و عضوهیات مدیره این گروه، دراین جلسه اظهار داشت: فروش خالص گروه صنعتی پاکشو درسال گذشته ۷هزار و ۱۲۶میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال بوده که براساس آن ۹۶ درصد بودجه تحقق یافته است.

به گفته وی، سود خالص این گروه صنعتی برای سال ۱۳۹۶ مبلغ یک هزار و ۴۰۸ میلیارد و ۳۱۲ میلیون ریال بوده که انتظار می رود در سال۹۷ از رشد خوبی در فروش و سود برخوردار شود.

مدیرعامل پاکشو تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در سال۹۷ انتظار داریم حدود ۱۰درصد از فروش شرکت به صادرات اختصاص یابد.

وی همچنین سهم مواداولیه وارداتی را حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد برای تولیدات پاکشو برآورد و اظهار امیدواری کرد توسعه سبد صادراتی بتواند راهگشایی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز باشد.

عالمی درپاسخ به نحوه خرید ماده اولیه داخلی از جمله ال.ای.بی، گفت: این ماده عمدتا از بورس کالا خریداری می شود و قیمت آن با توجه به شرایط روز در حال نوسان است.

همچنین مسعود سزاوار ذاکریان رئیس هیات مدیره گروه،به شرایط حاکم بر جامعه و اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: وضع موجود برای تمام فعالان و تولیدکنندگان یکسان است و انتظار می رود دولت محترم با پیش بینی های خردمندانه راه را برای توسعه فعالیت های داخلی هموار کند.

وی اضافه کرد با توجه به قول های داده شده مبنی بر تامین ارزتولید کنندگان داخلی، امیدواریم این موضوع برابر با تعهدات داده شده به انجام رسد.

سزاوار در پاسخ به احتمال افزایش قیمت تولیدات این گروه صنعتی درماه های آتی تاکید کرد: شرکت های تولیدی درشرایط فعلی کشور سعی می کنند که با توجه به تورم و گرانی ناشی از انواع نهاده های تولیدی ازجمله نرخ ارز به منظور همراهی با جامعه مصرف کنندگان و هم راستا با سیاستهای دولت کمترین تبعات را به جامعه وارد کنند. البته چنانچه درتامین ارز و ورود مواد اولیه با چالش مواجه شویم، احتمالا شاهد افزایش قیمت دراین بازار خواهیم بود.

رئیس هیات مدیره گروه صنعتی پاکشو صادرات این شرکت را بر پایه صدور برند دانست و گفت: برخلاف برخی از شرکت ها، معیار صادرات این گروه صنعتی بر پایه حجم نیست، بلکه صادرات بر پایه برندهای تولید پاکشو در بازارهای هدف انجام می شود لذا برای تحقق این نوع صادرات، باید کیفیت محصول تولیدی قابل رقابت و مورد قبول بازار و کشور هدف باشد.

سزاوار تاکید کرد که از نظر وی حضور مقتدرانه برندهای ایرانی در سطح شلف(در سطح فروشگاه ها) سایر کشورها بسان برافراشتن پرچم کشور عزیزمان ایران در آن کشورهاست و باید قدر این اقدامات دانسته شود.

رئیس هیات مدیره گروه صنعتی پاکشو اظهار امیدواری کرد که با اقدامات موثر دولت در ایجاد فضای مناسب کسب وکار بتوان از سرمایه ها ودانش سرمایه گذاران خارجی به منظور توسعه اشتغال داخلی بهره برد.

سزاوار در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص احتمال ورود شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به بازار سرمایه وتاثیر این اقدام بر سهام پاکشو گفت: مجوز های لازم برای عرضه سهام این شرکت در بورس انجام شده و با توجه به اینکه گروه صنعتی پاکشو سهامدار ۱۵ درصدی فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش است قطعا می تواند تاثیر خوبی بر ارزش سهام این شرکت داشته باشد.

یادآور می شود که در مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام گروه صنعتی پاکشو، ۱۵۰ تومان به ازای هر سهم تقسیم شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=85447