برنامه‌های دهه مبارک فجر در کیش

0
۹۰۹ بازدید

مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خبری، برنامه‌های متنوع جشن پیروزی انقلاب اسلامی درجزیره کیش را تشریح کرد.

رضا اردلان در نشست خبری به اقتدار ملت ایران در ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی مستضعفان بر مستکبران حاکمیت اشاره کرد و گفت: گرامیداشت دهه مبارک فجر، نشان از اقتدار ملت ایران، مردم سالاری دینی و پشتوانه مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.
اردلان با بیان این که دهه مبارک فجر یک عید تمام عیار برای همه ایرانیان و فرصتی برای ایجاد انگیزه مضاعف و تقویت روحیه انقلابی در جامعه برای رسیدن به خودباوری است، افزود: پایبندی مردم ولایتمدار به نظام اسلامی ایران؛ یاس، نا امیدی و شکست را در دل بد خواهان این نظام از جمله آمریکای جهان خوار ایجاد کرده است.
وی با اشاره به این که امسال دهه مبارک فجر با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد حضرت، اما خمینی (ره) مصادف شده است، افزود: جزیره کیش هم زمان با سایر نقاط کشور برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری را به مناسبت گرامی داشت ۴۲ امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با رعایت دقیق ضوابط بهداشتی برگزار می‌کند.
مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش شعار محوری دهه مبارک فجر را “انقلاب اسلامی بالنده و مقتدر، چون کوه استوار” عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی و چهار چوب فعالیت ها، مراسم هر روز این ایام در حوزه تبیین دستاوردها، روشنگری، پاسخ به شبهات و فعالیت‌های میدانی ادارات، نهاد‌ها و دستگاه‌های فعال در جزیره کیش برگزار می‌شود.
مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش برگزاری مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام در مسجد امام حسن مجتبی (ع) را آغاز برنامه‌های فرهنگی و هنری ایام دهه مبارک فجر عنوان کرد و افزود: یکشنبه ۱۲ بهمن همزمان با گرامی داشت سالگرد ورود امام خمینی (ره) به ایران اسلامی نمایشگاه هنری، عکس بر پا خواهد شد.
رضا اردلان، افزود: نواختن زنگ انقلاب در مدرسه ۲۲ بهمن، کارناوال خیابانی، نور افشانی، آذین بندی، زیبا سازی فضای جزیره کیش، پخش سرود‌های انقلاب اسلامی و استقبال از گردشگران با گل و شیرینی از دیگر برنامه‌ای این روز است.
اردلان با اشاره به این که ناحیه مقاومت بسیج از آغاز دهه مبارک فجر به منظور تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران، ۲۵ برنامه متنوعی فرهنگی و هنری را در نظر گرفته است، گفت: برگزاری برنامه خاطره گویی با حضور خانواده‌های معزز شهدا از دیگر برنامه‌های این ایام است.
وی با اشاره به برپایی نمایشگاه عکس با هدف به تصویر کشیدن نقش زنان ایرانی در انقلاب اسلامی و برگزاری کارگاه نقاشی در اسکله تفریحی افزود: اداره امور زنان جزیره کیش ۱۵ بهمن برنامه‌های متنوعی ویژه دختران و بانوان این منطقه را در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین المللی کیش با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد کرد.
مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش برگزاری “جشنواره فیلم فجر و تئاتر فجر” را دو رویداد مهم در منطقه آزاد کیش برشمرد و اظهار داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر موسسه ورزش و تفریحات سالم نیز مسابقات متنوع ورزشی را به صورت میدانی و مجازی برگزار خواهد کرد.
رضا اردلان در خصوص برگزار مانور دریایی با استفاده از شناور‌های سبک و سنگین و به صدا درآمدن بوق شناور‌ها در گرامی داشت این ایام افزود: مسابقات خوشنویسی، کتابخوانی برای دانش آموزان جزیره کیش در فضای مجازی از طریق گروه‌های مجازی فرهنگسرا‌ها و سایت سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری برنامه فرهنگی با نام” شبی با صابر خراسانی” به مناسبت گرامی داشت ۲۲ بهمن در تالار شهر جزیره کیش گفت: این برنامه توسط یک “پویش مردمی نذر آرزو‌ها و بخش خصوصی” اجرا می‌شود و هزینه آن را بخش خصوص تامین می‌کند، همچنین برنامه‌های مذهبی و محفلی قرآن و عترت طبق زمان بندی در این منطقه برگزار خواهد شد.
مدیر فرهنگی و آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: برنامه‌های ادبی مجازی در حوزه شعر و داستان با حضور اساتید برتر کشوری برگزارمی شود و در کارگاه شعر و داستان؛ “ادبیان و شعر انقلاب اسلامی” را نقد و بررسی می‌کنند.
حضور هنرمندان موسیقیای، تجسمی، بخش تئاتر و استنداپ جزیره کیش برای برگزاری برنامه‌های کوتاه در سطح شهر، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری دانشگاه‌ها و پردیس‌های بین المللی منطقه آزاد کیش، آذین بندی فضا‌های گردشگری توسط جامعه بازرگانان، بازاریان، هتلداران، مراکز پذیرایی، برگزاری برنامه‌های صداوسیمای مرکز کیش، بهره گیری از ظرفیت خانه مطبوعات کیش برای تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده، برگزاری برنامه متنوعی فرهنگی و گردشگری با استفاده از ظرفیت بومی این منطقه از جمله خانه بومیان و برگزاری برنامه‌های محفلی و مذهبی توسط پدافند هوایی” از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای گرامی داشت ۴۲ امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در جزیره کیش است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=131167