یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 3068 14:24:45 1393-04-17
بررسی راهکارهای بازگشت رونق به بازارسرمایه

بررسی راهکارهای بازگشت رونق به بازارسرمایه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بررسی راهکارهای بازگشت رونق به بازارسرمایه

بررسی راهکارهای بازگشت رونق به بازارسرمایه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : مصلح آبادی در خصوص تاثیرات مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ بر بازار سرمایه ابراز داشت: با مثبت شدن نتایج مذاکرات، شاهد خروج اقتصاد از رکود و به دنبال آن حرکت چرخ های تولیدی خواهیم بود، چراکه هم اکنون مهم ترین نیاز اقتصاد نقدینگی است

مدیرعامل کارگزاری صبا جهاد با بیان مطلب بالا گفت: زمانی می توانیم به بازار ثانویه عمق بدهیم که بازار اولیه به درستی کار کند و تا زمانی که در بازار اولیه موفق نباشیم، نمی توانیم در بازار ثانویه موفق باشیم.
دکتر خسرو مصلح آبادی فراهانی ابراز داشت: بازار اولیه باید به منظور ورود شرکت ها به بازار ثانویه مورد حمایت قرار بگیرد تا در پس حمایت از بازار اولیه، بازار ثانویه نیز رونق بگیرد.
عضو انجمن حسابداران خبره تصریح کرد: به طور کلی وضعیت بازار سرمایه تحت تاثیر پارامترهای اقتصاد کلان قرار دارد و در این بین، بحث تحریم نیز تاثیر خود را بر اقتصاد گذاشته است.
وی با اشاره به اینکه به طور کلی کشور دچار رکود است، گفت: تا زمانی که از این رکود خارج نشویم اتفاق مثبت و اساسی در بازار سرمایه رخ نمی دهد.
مصلح آبادی با اشاره به اینکه بازار سرمایه تحت تاثیر مسایل سیاسی است، ابراز داشت: عمده ترین بحث سیاسی که در حال حاضر وجود دارد، بحث تحریم اقتصادی است.
وی با بیان اینکه تحریم های اقتصادی موجب نوسان قیمت ها در بازار سرمایه می شود، افزود: سال گذشته شاخص تا نزدیکی ۹۰ هزار واحد رشد کرد، اما بعد از اینکه تاثیرات روانی ناشی از تحریم از بین رفت، بازار سرمایه با افت مواجه شد که یک دلیل آن این بود که تولید شرکت ها افزایش نیافت.
مدیرعامل کارگزای صباجهاد با تاکید بر اینکه سال گذشته بخشی از رشد قیمت ها به دلیل جو روانی حاکم بر بازار بوده، خاطرنشان کرد: کل روند مثبت پارسال ناشی از توانایی های تولیدی و پیش بینی سودهای بالای شرکت ها نبود، بلکه بخشی از آن به دلیل جو روانی حاکم بر بازار سرمایه بود.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه اقتصاد ایران دچار بیماری تورم رکودی است ، گفت: طی چند ماه اخیر دولت توانسته تورم را کنترل کند، اما هنوز رکود در اقتصاد پابرجاست و برای رونق دوباره بازار سرمایه، نیازمند بهبود شرایط رکودی در اقتصاد هستیم.
مصلح آبادی یکی از روش هایی که دولت می توانست اقتصاد را از رکود خارج کند، افزایش قیمت خودرو عنوان کرد و ادامه داد: در تایید این مطلب هم مشاهده شد که طی روزهای اخیر، بازار سهام اقبال خوبی نسبت به سهام خودرویی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: این موضوع نشان می دهد تا زمانی که افزایش قیمتی که نیاز بازار است، اتفاق نیفتد، بازار تغییر نمی کند.
مصلح آبادی در خصوص راهکارهای خروج از شرایط فعلی بازار سرمایه به لزوم حمایت دولت از این بازار اشاره کرد و افزود: عمده ترین راهکار بحث خروج اقتصاد از رکود است و در این راستا هم باید ایجاد اشتغال انجام شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |