برترین شرکت‌های کشتیرانی دنیا کدامند؟

0
۱۷۰ بازدید

بر اساس جدیدترین گزارش شرکت تحقیقاتی شرکت دانمارکی مرسک با ۷۰۴ فروند کشتی و ظرفیت ۴ میلیون و ۹۹ هزار و ۴۱۰ TEU کشتیرانی برتر دنیا در ماه نوامبر ۲۰۲۰ میلادی بوده است.

به‌گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بر اساس جدیدترین گزارش شرکت تحقیقاتی شرکت دانمارکی مرسک با ۷۰۴ فروند کشتی و ظرفیت ۴ میلیون و ۹۹ هزار و ۴۱۰ TEU کشتیرانی برتر دنیا در ماه نوامبر ۲۰۲۰ میلادی بوده است.

شرکت سوئیسی MSC (Mediterranean Shg Co ) با در اختیار داشتن ۵۷۷ فروند کشتی و ظرفیت ۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۹۲۶ TEU کانتینر در رتبه دوم شرکت‌های برتر کشتیرانی جهان قرار گرفت.

شرکت چینی COSCO با ۵۰۳ فروند کشتی به ظرفیت ۳ میلیون و ۲۸ هزار و ۲۷ TEU در رده چهارم قرار دارد. شرکت فرانسوی”CMA CGM ” با ۵۶۶ فروند کشتی و ظرفیت حمل ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۴۴۲ TEUکانتینر در رتبه سوم برترین شرکت کشتیرانی دنیا جای گرفت.

هاپاگ لوید آلمان با ۲۳۹فروند کشتی و ظرفیت یک میلیون و ۷۲۷هزار و ۳۳۴ TEU کانتینر در رتبه پنجم برترین کشتیرانی دنیا قرار گرفته است.

شرکت سنگاپوری ONE با ۲۱۶ فروند کشتی به ظرفیت یک میلیون و ۵۶۹ هزار و ۲۴۱ TEU در رتبه ششم و شرکت تایوانی اورگرین (Evergreen Line) در رده هفتم برترین شرکت‌های کشتیرانی دنیا قرار گرفته‌اند.شرکت تایوانی ۱۸۹ فروند کشتی با ظرفیت یک میلیون و ۲۵۱ هزار و ۸۱۷ TEU کانتینر دارد.

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) نیز با ۴۷ فروند شناور به ظرفیت ۱۵۱ هزار و ۷۰۶ هزار TEU کانتینر در رتبه ۱۵ فهرست برترین کشتیرانی‌های کانتینری دنیا قرار گرفت. این شرکت خردادماه امسال ۴۸ فروند کشتی با ظرفیت ۱۵۲ هزار و ۴۱۹ TEU در اختیار داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=122526

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید