برای تکمیل تعهدات مسکن مهر ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است

0
۱۵۵ بازدید

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با هر گونه بورس بازی، دلالی و خرید و فروش خانه در شهرهای جدید از سوی کارکنان و مدیران برخورد می شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، علیرضا جعفری درباره آخرین وضعیت مسکن مهر در جمع خبرنگاران افزود: هنوز تکالیف مسکن مهر باقی مانده که منجر به نارضایتی در بین مردم شده است و دولت علاوه بر ساخت واحدهای مسکونی در قالبت نهضت ملی مسکن، اکنون باید تعهدات مسکن مهر را  هم به سرانجام برساند.

وی گفت: برای ۳۸ هزار و ۸۷۹ نفر تعهدات باقی مانده مسکن مهر باید تعیین تکلیف کنیم و تاکنون مسکن مهر ۳۱۷ هزار نفر در شهرهای جدید تحویل داده شده است.

به گفته جعفری، پاسخگویی به نیازهای افرادی که از سال ۹۲ منتظر تحویل مسکن مهر خود هستند بخشی از برنامه دولت است و  در عین حال متقاضیان ساکن مسکن مهر انتظار برآورد خدمات روبنایی در شهرهای جدید دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اعتبار زیرساخت‌ها و تاسیسات روبنایی مسکن مهر، افزود: دولت ۱۵ هزار میلیارد اعتبار برای تعهدات روبنایی و زیربنایی مسکن مهر نیازمند است.

وی با بیان اینکه چیزی از خط اعتباری مسکن مهر و اقساط بازگشتی آن باقی نمانده تا برای تکمیل مسکن مهر نیمه‌تمام هزینه کنیم، گفت: به دنبال روش‌های دیگر از جمله ایجاد ارزش افزوده از طریق فروش اراضی شهرهای جدید هستیم.

با دلالی کارکنان شهرهای جدید در خرید و فروش مسکن مهر برخورد می‌شود

جعفری درباره مبارزه با دلالی واحدهای مسکن مهر از سوی کارکنان شهرهای جدید نیز گفت: با هر گونه بورس بازی، دلالی و خرید و فروش خانه در شهرهای جدید از سوی کارکنان و مدیران برخورد می شود.

وی درباره ساخت مترو در شهرهای جدید، خاطرنشان‌کرد: تکمیل متروی شهرهای جدید به سرعت در دستور کار قرار گرفته است و با همکاری استانداری تهران، اعتبار متروی تهران- پرند تامین و به‌زودی تکمیل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: متروی پردیس به تهران نیز به دلیل وجود معارضان در مرحله تعیین تکلیف باقی مانده است و شهرداری در حال بررسی آن است، اما به طور کلی دسترسی مردم شهرهای جدید به فضاهای شهری در دستور کار قرار دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171214