بحران اوکراین قیمت طلا ۷درصد افزایش داده است

0
۲۸۴ بازدید

گروه بازارپول : به دنبال افزایش نگرانی های بین المللی نسبت به اقدام نظامی در مرز اوکراین و کاهش شاخص سهام در بازارهای مالی جهان قیمت طلا امروز چهارشنبه با افزایش نسبی روبرو شد

به گزارش رویترز؛ پس از اظهارات وزیر خارجه لهستان در خصوص اینکه روسیه نیروهای نظامی خود را در مرز اوکراین مستقر کرده شاخص سهام در بازارهای بین المللی با افت روبرو شده ولی ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی به بالاترین حد خود در ۱۱ ماه اخیر رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش دیروز به بیش از ۱۲۹۰ دلار رسیده است. “چن مین” تحلیلگر ارشد موسسه جین روی فیوچرز تاکید کرد: طلا برای شکستن سطح ۱۳۰۰ دلاری با مشکل روبرو شده چرا که افزایش ارزش دلار تاکنون چنین اجازه ای را به طلا نداده است.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی تنها عاملی که موجب تقویت قیمت طلا شده تنش های سیاسی بین المللی است و اگر بحران اوکراین نبود قیمت طلا نمی توانست با افزایش نسبی روبرو شود.

به گزارش طلا ، بحران اوکراین موجب شده تا قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون ۷ درصد افزایش یابد. انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در چین نیز تاثیر زیادی بر افت شاخص سهام آسیا و افزایش قیمت طلا داشته است.

جدیدترین پیش بینی بانک مریل لینچ از قیمت طلا

بانک آمریکایی مریل لینچ در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۴میلادی را افزایش داده است.

به گزارش طلا،متال؛ بانک مریل لینچ آمریکا اعلام کرد: طلا بدترین دوران خود در سال ۲۰۱۳ میلادی را پشت سر گذاشته و امسال شرایط به مراتب بهتری خواهد داشت.

بر اساس این گزارش بانک مریل لینچ افزود: قیمت طلا از ابتدای سال ۲۰۱۴ تاکنون به ثبات نسبی رسیده است. افزایش تقاضا از سوی چین و هند تاثیر زیادی بر بهبود وضعیت شرکت های معدنی جهان و وضعیت عرضه و تقاضا داشته است.

این بانک آمریکایی معتقد است تقاضای فیزیکی طلا از سوی بازارهای نوظهور در میان مدت افزایش خواهد یافت و این مساله نقش مهمی در برقراری ثبات در بازار طلا خواهد داشت.

مریل لینچ پیش بینی کرد: میانگین قیمت طلا در سه ماه سوم امسال به بیش از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید و این رقم در شش ماه آینده نیز به بیش از ۱۳۵۰ دلار می رسد.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا در کوتاه مدت

تازه ترین تحلیل تکنیکال موسسه آی جی نشان می دهد سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۸۰دلار است که در صورت شکست این سطح احتمال افت بیشتر قیمت طلا وجود خواهد داشت.

سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۸۰ دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت این فلز زرد به زودی به ۱۲۷۰ و حتی ۱۲۴۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال همچنین حاکی از آن است که سطح مقاومتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۹۵ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود زمینه لازم برای ورود طلا به کانال ۱۳۰۰ دلاری بار دیگر فراهم خواهد شد.

تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت نقره نیز در کوتاه مدت ۱۹.۷۸ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت نقره به کمتر از ۱۹ دلار و ۱۸.۸۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4188