کد خبر: 4188
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳

بحران اوکراین قیمت طلا ۷درصد افزایش داده است

بحران اوکراین قیمت طلا ۷درصد افزایش داده است

گروه بازارپول : به دنبال افزایش نگرانی های بین المللی نسبت به اقدام نظامی در مرز اوکراین و کاهش شاخص سهام در بازارهای مالی جهان قیمت طلا امروز چهارشنبه با افزایش نسبی روبرو شد

به گزارش رویترز؛ پس از اظهارات وزیر خارجه لهستان در خصوص اینکه روسیه نیروهای نظامی خود را در مرز اوکراین مستقر کرده شاخص سهام در بازارهای بین المللی با افت روبرو شده ولی ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی به بالاترین حد خود در 11 ماه اخیر رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش دیروز به بیش از 1290 دلار رسیده است. "چن مین" تحلیلگر ارشد موسسه جین روی فیوچرز تاکید کرد: طلا برای شکستن سطح 1300 دلاری با مشکل روبرو شده چرا که افزایش ارزش دلار تاکنون چنین اجازه ای را به طلا نداده است.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی تنها عاملی که موجب تقویت قیمت طلا شده تنش های سیاسی بین المللی است و اگر بحران اوکراین نبود قیمت طلا نمی توانست با افزایش نسبی روبرو شود.

به گزارش طلا ، بحران اوکراین موجب شده تا قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون 7 درصد افزایش یابد. انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در چین نیز تاثیر زیادی بر افت شاخص سهام آسیا و افزایش قیمت طلا داشته است.

جدیدترین پیش بینی بانک مریل لینچ از قیمت طلا

بانک آمریکایی مریل لینچ در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به قیمت جهانی طلا در سال 2014میلادی را افزایش داده است.

به گزارش طلا،متال؛ بانک مریل لینچ آمریکا اعلام کرد: طلا بدترین دوران خود در سال 2013 میلادی را پشت سر گذاشته و امسال شرایط به مراتب بهتری خواهد داشت.

بر اساس این گزارش بانک مریل لینچ افزود: قیمت طلا از ابتدای سال 2014 تاکنون به ثبات نسبی رسیده است. افزایش تقاضا از سوی چین و هند تاثیر زیادی بر بهبود وضعیت شرکت های معدنی جهان و وضعیت عرضه و تقاضا داشته است.

این بانک آمریکایی معتقد است تقاضای فیزیکی طلا از سوی بازارهای نوظهور در میان مدت افزایش خواهد یافت و این مساله نقش مهمی در برقراری ثبات در بازار طلا خواهد داشت.

مریل لینچ پیش بینی کرد: میانگین قیمت طلا در سه ماه سوم امسال به بیش از 1300 دلار در هر اونس خواهد رسید و این رقم در شش ماه آینده نیز به بیش از 1350 دلار می رسد.

تحلیل تکنیکال قیمت طلا در کوتاه مدت

تازه ترین تحلیل تکنیکال موسسه آی جی نشان می دهد سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1280دلار است که در صورت شکست این سطح احتمال افت بیشتر قیمت طلا وجود خواهد داشت.

سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1280 دلار است و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت این فلز زرد به زودی به 1270 و حتی 1240 دلار در هر اونس خواهد رسید.

بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال همچنین حاکی از آن است که سطح مقاومتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1295 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود زمینه لازم برای ورود طلا به کانال 1300 دلاری بار دیگر فراهم خواهد شد.

تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت نقره نیز در کوتاه مدت 19.78 دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت نقره به کمتر از 19 دلار و 18.80 دلار در هر اونس خواهد رسید.