با پیروزی بایدن نقدینگی به بازار سرمایه وارد می‌شود

0
۱۷۲ بازدید

کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظرم اگر گروه پالایشی یکم به سود نرسد، اعتماد مردم به بازار سرمایه از بین می‌رود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، شایان زهراکار گفت: در هفته گذشته بازار سرمایه با هیجانات انتخابات آمریکا درگیر بود به طوری که یکسری از گروه‌ها به سمت صف فروش و یکسری به سمت صف‌های خرید تمایل داشتند.

وی ادامه داد: چهارشنبه هفته گذشته، اکثر فعالان بازار با توجه به اخبار آمریکا، ترامپ را برنده انتخابات می‌دانستند در حالی که به صورت ناگهانی آرای بایدن پیشی گرفت. روز چهارشنبه بازار به سمت گروه‌های دلاری مانند فولاد، پتروشیمی و…پرتقاضا دیده شد. بازارهای ریالی مانند خودرو و بانک به سمت منفی و صف فروش حرکت کرد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در صورت انتخاب قطعی بایدن، در بازه زمانی کوتاه در بازار شاهد حرکت گروه‌های ریالی به سمت مثبت خواهیم بود.

وی همچنین درباره صندوق پالایشی یکم اظهار داشت: در حال حاضر چندین بحث درباره پالایشی یکم وجود دارد، به نظرم اگر گروه پالایشی یکم به سود نرسد، اعتماد مردم به بازار سرمایه از بین می‌رود.

زهراکار تاکید کرد: پول‌هایی که از بازارهای موازی مانند مسکن و خودرو خارج می‌شود، می‌تواند به بهترین بازار که نقدشوندگی بالایی دارد، یعنی بازار سرمایه وارد شود.

وی با اشاره به حرکت شاخص با توجه به نرخ دلار در چند ماه گذشته، گفت: زمانی که دلار در محدوده ۲۴ هزار تومان بود، شاخص به دو میلیون واحد رسیده بود اما با افزایش نرخ دلار شاهد کاهش شاخص بودیم.

با انتخاب بایدن به عنوان رییس جمهور امریکا به نظر با کاهش نرخ دلار مواجه می‌شویم که اثر آن در بازار سرمایه پیش خور شده است و پس از چند روز نوسانات هیجانی در بازار دوباره شاهد تعادل در بازار خواهیم بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=118625