با ساخت ۷ دستگاه ایکس‌ری کانتینری ۳۰۰۰ میلیارد صرفه جویی شد

0
۸۰ بازدید

رئیس کل گمرک ایران گفت: ایکس‌ری کانتینری از محصولات نسل چهارم هستند و ظرف ۳۰ ثانیه دستگاه‌ را اسکن می‌کند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، مهدی میراشرفی در مراسم انعقاد قرارداد ساخت هفت دستگاه  ایکسری کانتینری که با حضور وزیر اقتصاد، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جانشین وزیر دفاع برگزار شد، با بیان به اینکه تسهیل تجارت و افزایش سرعت کالا موجب رضایت‌مندی واردکنندگان و کاهش هزینه‌ها می‌شود، اظهارکرد: مرزها در قرن ۲۱ محل عبور است و نه ایستایی؛ البته این مسئله با مقوله دقت پارادوکس دارد که با کمک تکنولوژی و کنترل ماشینی و هوشمند مرتفع شده و بیش از ۸۵ درصد از کالاها از گمرک بر این شیوه ترخیص می‌شود.

وی افزود: قابل قبول نیست که کالا در بنادر ترخیص باشد و یا کشتی در آبها معطل بماند. کنترل‌های پیشینی به کنترل‌های پسینی تبدیل شده است و بیش از دو دهه است که گمرک از دستگاه ایکس‌ری استفاده می‌کند و در پنج سال اخیر انعقاد قرارداد خرید کانتینری ایکس‌ری کامیونی با توان تولید داخل منعقد شده و سه دستگاه خریداری شده و قرارداد یک دستگاه دیگر نیر منعقد شده است.

رئیس کل گمرک ایران ادامه داد: ایکس‌ری کانتینری از محصولات نسل چهارم هستند و ظرف ۳۰ ثانیه دستگاه‌ را اسکن می‌کند. ۱۵ دستگاه در گذشته قرارداد آن منعقد شد و قرارداد هفت دستگاه دیگر امروز منعقد خواهد شد و با توجه به اینکه هر دستگاه ۵ میلیون یورو ارزش دارد ۳ هزار میلیارد تومان از این محل صرفه‌جویی صورت می‌گیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=163596

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here