با حضور منتخبین شورای شهر پنجم اصفهان در کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان؛همکاری شورای شهر و اتاق بازرگانی منجر به توسعه پایدار شهر می‌شود

0
۶۶۶ بازدید

بیست و یکمین جلسه کمیسیون آموزش،پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان با حضور جمعی از منتخبین شورای شهر پنجم اصفهان و اعضای کمیسیون در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

گروه بازار

بیست و یکمین جلسه کمیسیون آموزش،پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان با حضور جمعی از منتخبین شورای شهر پنجم اصفهان و اعضای کمیسیون در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان،امیر کشانی رییس کمیسیون در ابتدای این جلسه گفت:کمیسیون آموزش اتاق  بازرگانی در طی دو سال گذشته تلاش کرده به موضوعات ریشه ایی در حوزه آموزش  و پژوهش اقتصادی استان و جوانان بپردازد .

وی تاکید کرد:اتاق بازرگانی و شورای شهر به‌عنوان پارلمان شهر و بخش خصوصی می‌توانند نقش مهمی در توسعه پایدار شهر داشته باشد.

کشانی به حقوق اندک معلمین پیش‌دبستانی در استان اصفهان اشاره کرد و گفت:برای توانمندسازی نسل نوجوان امروز و مدیر آینده باید آموزش هدفمند از دوران کودکی آغاز شود که با شیوه پرداخت دستمزد به معلمین امکان‌پذیر نیست.

وی خواستار راه‌اندازی مهدکودک و پیش‌دبستانی مبتنی برای پرورش خلاقیت و توانمندسازی کودکان در اصفهان شد و گفت:اتاق بازرگانی با ارایه مدل آموزشی و استفاده از تجربه بازرگانان کوچک می‌تواند در کنار شورای شهر زمینه توانمندسازی جوانان و نوجوانان را فراهم کند.

 رسالت شورای شهر، دفاع همه‌جانبه از هویت شهر است

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت:رسالت شورای شهر دفاع همه‌جانبه از هویت شهر است.

وی خواستار توجه شورای شهر به جوان‌گرایی  در بدنه شهرداری شد و گفت: اتاق بازرگانی در این دوره با ایجاد معاونت جوانان و بانوان و تاکید بر عضویت ۳۰ درصد جوانان در کمیسیون‌ها توانست تجربه موفقی در این زمینه داشته باشد.

سهل‌آبادی وجود همدلی بین اعضای شورای شهر و تعامل با سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی را عامل موفقیت شورای پنجم دانست و گفت:اتاق بازرگانی اصفهان اماده همکاری نزدیک با منتخبین شورای  شهر  است زیرا اعتقاد دارد که بخش‌های دولتی ،عمومی  و خصوصی اصفهان با همکاری یکدیگر می‌توانند معضلات و چالش‌ها را برطرف کنند.

وی با اشاره به ایجاد مثلث طلایی گردشگری ایران و راه‌اندازی دبیرخانه آن در اتاق بازرگانی اصفهان گفت:اصفهان،شیراز و یزد به‌عنوان اضلاح این مثلث طلایی می‌توانند نقش مؤثری  در توسعه  صنعت گردشگری کشور داشته باشند.

شورای شهر به توسعه پایدار اصفهان توجه ویژه ایی داشته باشد

مصطفی رناسی نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: شورای شهر و شهرداری مسوول نظافت و پاکیزگی شهر نیست بلکه توجه به فضای اقتصادی،فرهنگی ،اجتماعی و محیط‌زیست  شهر جزو وظایف مسوولین شهر است.

وی خواستار توجه شورای پنجم شهر به کارآفرینی  جوانان شد و گفت:توسعه پایدار حلقه گمشده شهر اصفهان است که نیاز به تاکید شورای شهر و شهرداری دارد.

خسروی: رویکرد هم شورای شهر پنجم بهبود اکوسیستم کارآفرینی در شهر اصفهان است

کوروش خسروی نایب رییس کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت:یکی از رویکردهای مهم شورای شهر پنجم بهبود اکوسیستم کارآفرینی در شهر اصفهان است .

عضو منتخب شورای شهر پنجم اضافه کرد:اتاق بازرگانی از سال ۹۳ با رویکرد توجه به فضای کارآفرینی شهر ازجمله برگزاری دوره‌های بازرگانان کوچک،در مسیر موفقیت،باشگاه مشاوران و کارگاه‌های آموزشی یک‌روزه توانست نقش مهمی در تقویت فضای اقتصادی اصفهان ایفا کرد.وی از آمادگی شورای شهر پنجم برای همکاری نزدیک با اتاق بازرگانی اصفهان در راستای توسعه اکوسیستم کارآفرینی خبر داد و گفت:دسترسی آسان کارآفرینان  به بازار  یکی از مهم‌ترین  اقدامات شهرداری اصفهان در دوره جدید است .

وی از برگزاری چند رویداد بین‌المللی کارآفرینی در اصفهان خبر داد و گفت:ایجاد منابع خطرپذیر برای کارآفرینان از فعالیت‌های شهرداری برای رونق فضای اقتصادی شهر است.

 اتاق بازرگانی می‌تواند اتاق فکر شهر باشد

کوروش محمدی منتخب شورای شهر اصفهان در این جلسه  ضمن تقدیر از فعالیت‌های اتاق بازرگانی اصفهان در حوزه آموزش و پژوهش گفت:اتاق بازرگانی می‌تواند به‌عنوان اتاق فکر شهر پیشنهادهای اثرگذاری در حوزه مدیریت شهری ارایه کند.

وی پیش‌نیاز توسعه پایدار اصفهان را ایجاد باور توسعه در خانواده‌ها دانست و گفت: برای داشتن شهری توسعه‌یافته بایستی باور توسعه را در تمامی خانواده‌ها نهادینه شود.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به حجیم بودن شهرداری اصفهان اشاره کرد و گفت:یک مجموعه‌ی چند هزارنفری باعث شده که شهرداری نتواند در بخش کارآفرینی اقدامات چندانی انجام دهد.وی اضافه کرد:هنوز تعداد دقیقی از شاغلین شهرداری در دست نیست .

جایگزینی  آموزش مهارتی به‌جای آموزش  تئوری

فریده روشن دیگر منتخب شورای شهر اصفهان در این جلسه گفت:رویکرد آموزش از تئوری بایستی به سمت مهارت آموزش میل کند .

وی اضافه کرد:علت اینکه اغلب بسیاری از آموزش‌ها مدارس و دانشگاه‌ها برای افراد اثربخشی چندانی ندارد این است که فرایند  مهارت‌آموزی طی نمی‌شود .

عضو کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد:رویکرد مهارت‌آموزی از دوران کودکی در جامعه بایستی شکل بگیرد تا شاهد  اثربخش این آموزش در زندگی فرد و جامعه باشیم.

 اغلب رشته‌های دانشگاهی با نیازهای شهر همخوانی ندارد

نصیر ملت دیگر عضو منتخب شورای شهر پنجم اصفهان در این جلسه گفت:وجود دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی متعدد و رشته‌هایی گوناگون اصفهان را با چالش فارغ‌التحصیلان بیکار روبرو ساخته است .

وی از کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان خواست که سامان‌دهی رشته‌های دانشگاه‌های استان را بر اساس نیاز بخش‌های تولیدی و بازرگانی مورد توجه قرار دهد و افزود:بسیاری از رشته‌های دانشگاه‌های و مراکز آموزش عالی در اصفهان بدون نیازسنجی انجام‌شده و امروز با سیل فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها روبرویم.

آینده یک فرد و جامعه از دوران پیش‌دبستانی رقم می‌خورد

عبدالحسین ساسان استاد دانشگاه در این جلسه با تاکید بر نقش آموزش در سنین کودکی گفت:عمده مشکلات جامعه امروز و وجود رفتارهای ناصحیح ریشه در دوران پیش کودکی دارد زیرا این دوران نقش مهمی در هویت‌سازی انسان‌ها دارد.

جوان‌گرایی  در دستور کار شورای شهر  قرار گیرد

علی نادری مشاور عالی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه خواستار توجه ویژه شورای شهر پنجم به جوان‌گرایی شد و گفت:اتاق بازرگانی اصفهان طی دو سال گذشته با جوان‌گرایی در تمامی بخش‌ها توانسته در پرورش مدیران جوان بنگاه‌های اقتصادی نقش مؤثری ایفا کند.

وی تاکید کرد:رای مردم اصفهان به شورای شهر  رای به تغییر است و این تغییر در تصمیمات شورا می‌تواند انعکاس پیدا کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=61402