با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مدیرعامل شستا و مدیرعامل هلدینگ صدر تامین برگزار شد؛ مراسم افتتاح شتابدهنده صدر فردا

0
۷۷۰ بازدید

مراسم افتتاح شتابدهنده صدر فردا با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ،محمد رضوانی فر، مدیرعامل شستا و غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدر تامین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی حمید لطیفی، دبیر ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک، ساخت و مواد پیشرفته اظهار کرد: شتابدهنده ها نیاز به سرمایه گذار بزرگ و مصرف کننده نهایی داشت بنابراین با این رویکرد هلدینگ حرکت کرده و در ٩٨ موفق به انعقاد تفاهم نامه ای در این حوزه شد.
وی ادامه داد: مدیرعامل شستا از ابتدای امر به پشتیبانی و پیگیری در ستاد اقدام و مدیرعامل صدر تامین کار را آغاز کرد. از اقدامات مهم می توان به عارضه پایانه فن آورانه اشاره کرد که در این حوزه کلاسهای آموزشی برگزار شد.
در ادامه غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل صدرتامین خاطرنشان کرد: ایران کشور معدنی بوده که به دلیل ضعف در حوزه تکنولوژی تنها ۵ درصد معادن مورد اکتشاف قرار گرفته و افراد زیادی جان خود را در معادن سنتی از دست می دهند.
وی ادامه داد: در همین رابطه استراتژی کار بر عناصر کمیاب گذاشته شده و هر کدام از شرکت ها در حوزه ای مشخص فعالیت و بر فرآوری آنان کار می شود. سلیمانی خاطر نشان کرد: ماموریت شتاب دهنده ها بر توان بخشی و سرمایه گذاری بر شرکت های فعال در این حوزه برنامه ریزی شده که در حوزه های مشارکت با شرکت های دانش بنیان نیز خطوط مشخص است.
همچنین محمدرضوانی فر مدیرعامل شستا اظهار داشت: صندوق سرمایه گذاری خصوصی خردمند با مشارکت موسسه دانش بنیان برکت تاسیس و مقدمات آن انجام شده است.
وی ادامه داد: این صندوق تامین کننده منابع هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جهت حمایت از شرکت های غیربورسی حوزه انرژی،نفت،گاز ،دارویی و معدنی با ماهیت دانش بنیان ، تامین نقدینگی مورد نیاز و کمک مدیریتی برای ورود به بورس کردن و در نهایت خروج به عنوان سهامداری خواهد بود که در صندوق سرمایه گذاری کرده است.
رضوانی فر موضوع دیگر را انتظار استفاده از ظرفیت شستا عنوان کرد و گفت: این ظرفیت ها برای حمایت از شرکت های دانش بنیان بوده که اقداماتی در این راستا صورت گرفته و همچنین در دست اجراست.
مدیرعامل شستا در پایان اضافه کرد: براساس جهت گیری هییت مدیره شستا، برای سال جاری مبلغ هزار تا هزار و دویست میلیارد تومان در بودجه سال مالی در جهت سرمایه گذاری در حوزه های ذکر شده مد نظر قرار گرفته و برنامه ریزی شده است.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز با اشاره به بخش معدن به عنوان بخش مهم کشور، اظهار کرد: متاسفانه به دلایلی نامشخص، در بخش های استراتژیک این حوزه وابستگی های جدی به چشم می خورد.
وی افزود: در این بخش های استراتژیک نیاز به سرمایه گذاری های بزرگ و همچنین شرکت های کوچک ( به دلیل تنوع و نوآوری محصولات) احساس می شود که مجموعه اینها باعث بحث نوآوری ( شامل کلیه عناصر مالیاتی، آلیاژها و صنایع مختلف ) و استارتاپ های حوزه معدن خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=109210