با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم کتاب “عکس برگردان” رونمایی شد

0
۶۱۴ بازدید

با حضور حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان در حاشیه بیست و سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم از کتاب شعر “عکس برگردان” اثر ابراهیم کارگر نژاد رونمایی شد.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، کتاب “عکس برگردان” در ۱۶۰ صفحه، یک مقدمه و ۱۱۴ شعر سپید در حوزه های مختلف از جمله عاطفی، اجتماعی، سیاسی و گاهی فلسفی است.
ابراهیم کارگر نژاد (الف_کندو) شاعری ۶۵ ساله از خطه گیلان، شهرستان فومن است که در حال حاضر برای بیش از ۲۳ سال است که در جزیره زیبای قشم سکونت دارد. پیش از این کتاب گاهان تنهایی به عنوان نخستین کتاب شعر این شاعر ساکن جزیره قشم منتشر شده است.
شعرهای این کتاب نشان می دهد که شاعرش از تجربه های زندگی می نویسد. از این رو، اشعار این کتاب گاهی حسی نوستالژیک دارند، گاهی از جنسِ معصومیت کودکانه هستند و گاه نیز لحنی اجتماعی با چاشنی اعتراض دارند. در سروده های این کتاب از صنعت کنایه، استعاره و جناس آوایی بسیار بهره برده شده است.
ابراهیم کارگر نژاد یکی از اعضای انجمن شعر قشم به عنوان یکی از قدیمی ترین مجموعه های هنری و ادبی فعال در منطقه آزاد قشم است. کانون هنر قشم آبان ماه سال ۱۳۹۲ تشکیل شد و هشت انجمن نمایش، موسیقی، خوشنویسی، شعر و ادب، عکاسان خلیج فارس، قرآن و عترت، هنرهای تجسمی و داستان در آن فعالیت می کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115468

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید