کد خبر: 132759
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

با حضور رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران / ۱۷ طرح در استان چهار محال و بختیاری افتتاح شد

با حضور رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران / ۱۷ طرح در استان چهار محال و بختیاری افتتاح شد

همزمان با دهه فجر با حضور رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، ریاست سازمان صمت و سایر مقامات بیش از ۱۷ طرح در استان چهار محال و بختیاری افتتاح شد.

همزمان با دهه فجر با حضور رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران،معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری،ریاست سازمان صمت و سایر مقامات بیش از ۱۷ طرح در استان چهار محال و بختیاری افتتاح شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل روابط عمومی خانه صنعت،معدن و تجارت ایران :همزمان با دهه فجر با حضور رئیس خانه صمت ایران بیش از ۱۸ طرح در استان چهرمحال و بختیاری افتتاح گردید.

روز شنبه و همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر با حضور رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران ضمن افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۱۸ طرح صنعتی و معدنی در استان چهارمحال و بختیاری،ائین تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی استان نیز در سالن اتاق بازرگانی و با حضور استاندار و سایر مقامات استان برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا از مادر دو شهید دوران دفاع مقدس تجلیل و سپس به بیش از ۴۰ واحد نمونه استانی لوح یادبود و تندیس اهدا گردید.

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران در این ائین ضمن تبریک دهه مبارک فجر، یاد و خاطره امام راحل، شهدا و کلیه فجرافرینان را گرامی داشت و افزود:امنیت و ارامش امروز را مدیون ان همه ایثار و از خودگذشتگی شهدا و جانبازان بوده و هستیم.وی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان مراسم بابت تجلیل از مادر دو شهید و احترام به شهدا گفت:من به این مادر عزیز و سایر خانواده شهدا با اطمینان عرض می کنم ،اگر شما فرزندانتان را در راه حفظ این نظام و امنیت مردم تقدیم کردید،ما نیز به عنوان جهادگران جنگ اقتصادی اجازه نخواهیم داد ذزه ای از این خون ها پایمال گردد و با تمام توان در حفظ و حراست از میهن می کوشیم.وی با اشاره به این موضوع که سال  گذشته همین موقع قرار بود پای من در یک عمل جراحی قطع شود و فقط لطف خدا و توجه ویژه امام هشتم باعث شد امروز در خدمت شما باشم ،افزود :نعمت سلامتی بالاترین نعمت هاست و ما باید بابت ان از خداوند منان بارها و بارها شکرگذاز باشیم.و در اینجا جا دارد یاد و خاطره شهدای سلامت را گرامی داشته و دست تک تک مدافعان سلامت را ببوسیم و قدردان انها باشیم.

رئیس خانه ایران با بیان مشکلاتی که در سال جاری گریبان تولید و صنعت را گرفت گفت:سالی که در روزهای پایانی ان هستیم سالی سخت بود.از سویی بیماری کرونا و فشارهای ناشی از ان و از سویی دیگر تحریم های ظالمانه بر علیه ملت ایران فشارها را مضاعف کرد اما مردم غیور ایران همچون گذشته ثابت کردند ملت دوران های سخت هستند.و در این بین تولیدکنندگان و صنعتگران نیز شعار سال را به معنی واقعی کلمه تحقق بخشیدند و جهش تولید را به تغییر و تحول تعببر کرده و اقدامات چشمگیری انجام داده اند که من از همین تریبون دست تک تک همکارانم را میبوسم.

سهل ابادی در ادامه با اشاره به سخنان رئیس سازمان صمت استان بیان داشت:رشد چشمگیر استان چهارمحال و بختیاری طی چند سال گذشته بسیار ارزشمند و قطعا حاصل وفاق و همدلی مسئولان و بخش خصوصی و مردم بوده است.تبدیل این استان به یکی از قطب های فولاد کشور و تامین کننده بالای خوراک ابزیان کار بسیار ارزنده و بزرگی بوده است.که جا دارد به مسئولین، مردم و همه صنعتگران و تولیدکنندگان تبریک بگویم.

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با اشاره به حضور عالیترین مقام اجرایی استان در این ائین ضمن تشکر ویژه از استاندار چهارمحال و بختیاری ،خطاب به تمام فعالان اقتصادی استان گفت:باید به وجود چنین مسئولانی افتخار کنیم و بر خود ببالیم که امروز از صبح شاهد حضور معاونین محترم استاندار و از شروع برنامه نیز شخص اقای استاندار با نهایت گشاده رویی و علیرغم اینکه تازه از بستر بیماری کرونا برخواسته اند در جلسه حضور دارند.و این چیزی نیست جز همراهی دولت و مردم به ویژه بخش خصوصی.

سهل ابادی افزود:امروز با افتخارمیگویم ما همان استان دهمی ها هستیم.تفاوتی بین استان اصفهان و یزد و چهارمحال نیست.باید با اتحاد و همدلی این موفقیت ها را جشن بگیریم و برای اعتلای نام ایران عزیز در کنار هم باشیم.قطعا رشد و توسعه استان چهارمحال به اصفهان و سایر استان های همجوار کمک خواهد کرد.

رئیس خانه صمت ایران در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی نیز گفت:ما از مسئولین و دولتمردان خواهش میکنیم سنگ جلوی پای ما نگذارند.تولید به جز حمایت معنوی دیگر چیزی نمیخواهد.ما حتی مشکلات مالی را خودمان حل می کنیم و فقط انتظار داریم دولت و سازمان هایی نظیر مالیات و غیره چوب لای چرخ تولید نگذارند.

وی در پایان ضمن تشکر مجدد از برگزارکنندگان این مراسم ابراز امیدواری کرد حرکتی که در دوره جدید خانه صنعت،معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری شروع شده است با قوت ادامه یافته و شاهد شکوفایی هرچه بیشتر صنعت و تولید در این استان باشیم.

در ادامه این برنامه مهندس اقبال عباسی استاندار چهارمحال ضمن تبریک دهه مبارک فجر به گوشه ای از پیشرفت های کلی کشور در دوران انقلاب اشاره کرد و افزود با پیروزی انقلاب ،خودباوری سرلوحه کار جوانان این مرز و بوم قرار گرفت و امروز با گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی شاهد رشد و شکوفایی ایران عزیز هستیم و در همین استان که تا چند سال قبل محروم به حساب می امد،اولین محموله امونیاک طی چند روز گذشته صادر گردید و این حاصل و برکت انقلاب و خون شهدا و روح بلندامام راحل است.

وی با اشاره به حضور ارزشمند رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران در این استان،اشاره کرد تعامل درست بین بخش خصوصی و دولت همیشه موثر و مفید بوده و امیدوارم این روند در استان چهارمحال ادامه داشته باشد

همچنین در این مراسم اززحمات سید عبدالوهاب سهل ابادی به عنوان یکی از پیشکسوتان و پدر صنعت و معدن ایران توسط مهندس اقبال عباسی ،استاندار چهارمحال و بختیاری با اهدا گل و تندیس ویژه تجلیل به عمل امد.