با تشدید نظارت چین، ارزش یوان سقوط کرد

0
۲۷۹ بازدید

رئیس اقتصادی و استراتژی بانک میزوهو، هشدار داد که با توجه به تداوم این رویدادها نرخ یوآن در روزهای آینده از این هم پایین‌تر خواهد آمد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، با تداوم تشدید نظارت‌های قانونی چین بر شرکت‌های تکنولوژی و اینترنتی این کشور پس از سقوط سنگین شاخص‌های سهام شانگهای و هانگ‌سنگ حالا ارزش ارزهای چین و هنگ‌کنگ سقوط کرده است.

ارزش یوآن در بازارهای خارج از این کشور حالا نزدیک به ۱ درصد نسبت به سطح روز جمعه سقوط کرده است.

‌ویشنو واراتان، رئیس اقتصادی و استراتژی بانک میزوهو، هشدار داد که با توجه به تداوم این رویدادها نرخ یوآن در روزهای آینده از این هم پایین‌تر خواهد آمد.

در ادامه روند تشدید نظارت‌های پکن بر شرکت‌های تکنولوژی بزرگ این کشور که سهام خود را در بورس‌های خارجی به فروش رسانده بودند، محدودیت‌های شدیدی برای شرکت‌های بزرگ آموزشی چین وضع شد که آنها را از کسب سرمایه در بازار سهام منع می‌کرد. سهام شرکت آموزشی تال و شرکت آموزشی اورینتال به ترتیب ۷۰ درصد و ۵۴ درصد سقوط کردند.

همچنین دولت چین به تنسنت دستور داده است حق انحصاری ثبت موسیقی در این کشور را واگذار کند.

افزایش محدودیت‌های این چنینی در روزهای اخیر فشار زیادی به نرخ برابری یوآن چین و دلار هنگ‌کنگ وارد کرده است. نرخ برابری یوآن چین با دلار آمریکا تا ۶.۵۲۸ واحد سقوط کرد و تا ظهر امروز با جبران بخش کوچکی از این افت به ۶.۵۱۴۲ واحد بازگشت.

نرخ برابری دلار هنگ‌کنگ با دلار آمریکا هم تا ۷.۷۸۴۹ واحد سقوط کرد.

شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ در چند روز معاملاتی این هفته تحت تأثیر سقوط سنگین سهام شرکت‌های چینی، روی هم رفته ۹ درصد از ارزش خود را از دست داده و تا به اینجا با سقوط ۱۳ درصدی در این ماه به بدترین عملکرد ماهانه خود از سپتامبر ۲۰۱۱ تا کنون رسیده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=149223

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here