با تحلیل و مطالعه وارد بازار سهام شوید

0
۳۱۰ بازدید

مدیرعامل شرکت بورس تهران اعلام توافق هسته‌ای را خبر خوشی برای سهامداران بورس دانست و گفت:درست نیست که تصور کنیم در شرایطی که بورس رو به بالا است تمام سهام شرکت‌ها افزایش می‌یابد، زیرا چنین پدیده ای در هیچ بازار سرمایه‌ای وجود ندارد و سهامداران حتما باید با مطالعه اقدام کرده و صبر و حوصله داشته باشند.

حسن قالیباف اصل، در خصوص تاثیر توافق هسته‌ای بر بازار سرمایه گفت: توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ و بهبود روابط بین المللی خبر مثبتی برای بازار سرمایه است و این خبر روی بنگاه‌های اقتصادی و صنایع موثر است.

وی با بیان این‌که خبر توافق هسته‌ای برای بازار سرمایه و صنایع بورسی خبر مثبتی است، افزود: تاثیر واقعی این توافق بر متغیرهای شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در میان مدت و بلند مدت خود را نشان می‌دهد ولی با توجه به این که خبر مثبتی در حوزه بین المللی منتشر شده است باعث می شود که در کوتاه مدت گرایش مطلوب و مثبتی به بازار سرمایه وجود داشته باشد.

مدیر عامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران یادآور شد: محدودیت‌های بین المللی در سال های گذشته در طرح های توسعه‌ای و پروژه های شرکت‌ها تاثیرگذار بود به طوری که شرکت ها در واردات تجهیزات به دلیل تحریم ها با محدودیت‌هایی مواجه بودند و اکنون اگر این محدودیت‌ها برطرف شود شرکت ها باید به دنبال طرح‌های توسعه‌ای و رشد و توسعه خود باشند.‏ وی در خصوص تمهیدات شرکت بورس برای نتیجه مذاکرات هسته ای گفت:‌ابزاری که در اختیار شرکت بورس قرار دارد افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌ها و عرضه های اولیه است به طوری که شرکت هایی که سهام شناور آزاد پایینی دارند باید سهام شناور خود را افزایش دهند.

قالیباف اصل در مورد پیش بینی رشد شاخص بورس گفت: بازار سرمایه همواره با نوسان مواجه است و کسانی که در این بازار صبر و حوصله در پیش گرفته اند امروز روزهای مثبتی را مشاهده می کنند. همچنین کسانی که مطالعه کرده و اقدامات کارشناسی انجام می دهند و روی سبد سهام سرمایه‌گذاری می کنند و از طریق صندوق های سرمایه‌گذاری اقدام به سرمایه‌گذاری کرده و دید میان مدت و بلند مدتی دارند مسلما می توانند در این بازار بازدهی مناسبی کسب کنند.‏ وی ادامه داد: در بازار منفی و مثبت همواره گفته می شود که هر دارایی قیمت خاص خود را داشته و نباید سرمایه‌گذاران هر سهمی را در هر قیمتی خریداری کنند بلکه حتما باید با مطالعه و کار کارشناسی این کار صورت گیرد.

وی به سهامداران توصیه کرد که با مطالعه وارد بازار سرمایه شوند زیرا بعضا توصیه می شود در شرایط رونق هر سهمی که نصیب افراد شد خریداری کنند در حالیکه این استراتژی درستی نبوده و در بازاری که قیمت سهام شرکت ها بسیار کاهش یافته برخی از سهام شرکتها افت نکرده است، قطعا سرمایه گذاری در این شرکتها با شرکتهایی که با افت مواجه شده است،متفاوت است و امکان دارد سهامداران نتوانند در برخی سهام بازده کسب کنند، لذا سهامداران حتما با تحلیل اقدام به خرید و فروش کنند.

به گزارش ایسنا ، مدیر عامل شرکت بورس ادامه داد: وضعیت جدیدی که در بازار سرمایه ایجاد شده اثرات مختلفی در سهام شرکت ها دارد، لذا سهامداران با توجه به اثرات رفع محدودیت ها روی صنایع مختلف اقدام به سرمایه‌گذاری کنند نه این که هر سهمی نصیبشان شد را خریداری کنند زیرا هر سهمی ارزندگی خاص خود را دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11326