باید یک نهضت قانون زدایی در کشور راه بیندازیم

0
۴۲۷ بازدید

اگر این همه قوانین و مقررات متعدد در کشور ما کم شود، قطعا به وضعیت کسب و کار کشور کمک خواهد کرد.

گروه توسعه

اگر این همه قوانین و مقررات متعدد در کشور ما کم شود، قطعا به وضعیت کسب و کار کشور کمک خواهد کرد.

کیوان کاشفی در نشستی که با حضور اعضای اتاق کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه باید یک نهضت قانون زدایی در کشور راه بیندازیم، گفت: جلسات مجلس در کشور مالزی هر سه ماه یکبار تشکیل می شود و عمدتا به دنبال لغو قانون ها و تسهیل فضای کسب و کار هستند و برای همین است که رتبه شاخص این کشور در کسب و کار دنیا می درخشد و اگر این همه قوانین و مقررات متعدد در کشور ما کم شود، قطعا به وضعیت کسب و کار کشور کمک خواهد کرد.

به گزارش جهان اقتصاد، رئیس اتاق کرمانشاه افزود: در برنامه ششم توسعه طرحی را به مجلس دادیم که در ازای تصویب هر قانون حتما دو قانون ملغی شود و امیدواریم این طرح اجرایی شود.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران در ادامه به نقش اتاق های بازرگانی اشاره کرد و گفت: ما در اتاق کار اجرایی انجام نمی دهیم، نقش ما دادن مشاوره است و معتقدیم باید به شکلی کار کنیم که بنیه مالی اعضا بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات عمدتا دو نوع هستند، یک بخش از مشکلات در حد استان است و میتوانیم در استان حل کنیم. اتاق ارتباط خوبی با دستگاه های اجرایی، بانک ها و … دارد و تقریبا در بیشتر کارگروه های مهم اقتصادی استان عضو است و می تواند از این ارتباط خوب جهت حل مسائل پیش روی کسب و کار بازرگانان و فعالان اقتصادی استفاده نماید.

کاشفی ادامه داد: برخی مشکلات نیز باید در سطح ملی حل شود که ما در اتاق راه حل و پیشنهادهای خود را به عنوان راه کارهای مشاوره ای تنظیم و به وزارت خانه های مربوط، مجلس و… ارسال می کنیم.

رئیس اتاق کرمانشاه یادآور شد: عمده مشکلات فعالان اقتصادی در مسیر کسب و کارشان به دلیل عدم اطلاع دقیق از قوانین و مقررات است. به طور مثال قانون مالیاتی عوض شده و اگر فعالان اقتصادی اطلاعات دقیقی از این قانون نداشته باشند، قطعا به مشکلات بزرگی برخواهند خورد.

وی افزود: البته ما در اتاق کرمانشاه مشاورینی در حوزه های بیمه، تامین اجتماعی، مالیاتی، سرمایه گذاری، کسب و کار، اقتصاد و … که به صورت رایگان به اعضا مشاوره داده و از جدیدترین قوانین و مقررات آگاه هستند.

کاشفی در پایان از آموزش اتاق کرمانشاه سخن به میان آورد و گفت: آموزش های اتاق با دیگر آموزش های دانشگاهی و آموزشگاه ها متفاوت است چرا که تنها تئوری نیست و به صورت عملی و کاربردی برای فعالین اقتصادی ارائه می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=40588