کد خبر: 1316
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳

بانک ها به کمک بورس می آیند

بانک ها به کمک بورس می آیند

خبرگزاری ها: مدیرعامل بانک ملی با اشاره به جلسه مدیران عامل چند بانک با وزیر امور اقتصادی و داریی، گفت: تصمیم بر این شد که در راستای حمایت از بازار سرمایه، صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه تقویت و مبلغ قابل توجهی به بورس تزریق می‌شود .
 عبدالناصر همتی با اشاره به جلسه دیروز مدیران عامل بانک‌های دولتی با وزیر اقتصاد و دارایی، اظهارداشت: در این جلسه تصمیم بر این شد که از طریق تقویت «صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه» از بورس حمایت شود.
وی در پاسخ به این سوال که چه میزان اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است،‌گفت: رقم قابل توجهی تزریق خواهد شد و با توجه به اینکه بازار، ‌سهام ارزنده‌ای دارد با خرید آنها توسط صندوق، نگرانی‌های به وجود آمده برای سهامداران برطرف می‌شود.
مدیرعامل بانک ملی با بیان اینکه با افزایش منابع این صندوق، سهام‌ خریداری خواهد شد، افزود: بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سپه و همچنین بیمه مرکزی و بیمه ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار از نهادهای عضو این صندوق هستند.
وی با بیان اینکه دیگر بانک‌ها در این صندوق عضو نیستند، از تاکید طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی بر تقویت و حمایت از بازار سرمایه خبر داد و تصریح کرد: حمایت از بازار سرمایه هدف اصلی صندوق مشترک توسعه بازار سرمایه است.
کمک ۴ هزار میلیارد تومانی بانک ها به بورس
مدیرعامل بانک سپه با اعلام نتایج جلسه اضطراری علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی با مدیران عامل بانک ها و مدیران بورسی، گفت: در این جلسه مقرر شد بانک ها چهار هزار میلیارد تومان برای ایجاد ثبات بورس به این بازار کمک کنند.
سیدکامل تقوی نژادافزود: همچنین مقرر شد در صورت نیاز و برای به تعادل رسیدن این بازار رقم مذکور افزایش یابد.
وی با بیان آنکه، بانک ها تصمیم گرفته اند از این بازار حمایت کنند، تصریح کرد: میزان کمک در نظر گرفته شده عدد مناسبی برای بهبود بازار سرمایه است.
مدیرعامل بانک سپه تصریح کرد: در جلسه مذکور که با حضور مدیران بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری بانک ها برگزار شد، وضعیت فعلی بورس از نظر قیمت و شرایط سهم بررسی گردید.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت ها در بازار سرمایه حباب ندارد، هم اکنون بهترین شرایط برای خرید سهم است.
مدیرعامل بانک سپه تصریح کرد: بازار سرمایه هم اکنون تحت شرایط روانی و سیاسی است.
وی گفت: همچنین قرار شد صندوق سرمایه گذاری مشترک بازار سرمایه تشکیل و بانک ها و موسسات وابسته به آنها در آن سهامدار شوند.