کد خبر: 1796
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

بانک ملی سهم بیشتری از بازار می خواهد

بانک ملی سهم بیشتری از بازار می خواهد

گروه بازارپول : مدیرعامل بانک ملی ایران بر عزم کارکنان این بانک در افزایش سهم بازار، تجهیز، تخصیص صحیح منابع و وصول مطالبات معوق تاکید کرد .
در همایش تجهیز، تخصیص منابع و وصول مطالبات که با حضور اعضای هیأت مدیره، معاونان مدیرعامل، مدیران امور، روسای ادارات مرکزی و ادارات امور شعب سراسر کشور و شعب مستقل برگزار شد، دکتر همتی ضمن تبریک حلول ماه رجب و ولادت با سعادت مولای متقیان علی (ع) گفت: با بازبینی فعالیت‌های صورت گرفته در سنوات گذشته، می توان راهکارهای مناسبی برای رشد بیشتر، تجهیز و تعالی بانک ارائه کرد .
مدیرعامل بیان داشت: مدیریت جهادی و دلسوزی برای تخصیص منابع بانک قطعاً، کارساز و راهگشا خواهد بود و به نظر من بانک ملی ایران نمونه عینی عزم ملی و مدیریت جهادی می‌باشد.
وی سال 1393 را سالی سرنوشت‌ساز برای بانک عنوان کرد و افزود: در صورت حمایت همه جانبه کارکنان و دفاع از منافع بانک ان‌شاء ا... در سال 1394 آثار بسیار مطلوب تری از آن را شاهد خواهیم بود.
دکتر همتی با اعلام اینکه مطالبات معوق موجب شده است که به درصد مهمی از منابع بانک به طرق مختلف دسترسی وجود نداشته باشد، اظهار داشت: با وصول مطالبات، تعادل در دخل و خرج ایجاد می شود و سرمایه‌ها برای گردش مجدد به چرخه اقتصاد باز می‌گردد، که در این مورد کمک اثر بخش و همه جانبه کارکنان به مدیران بانک الزامی است.
رئیس هیأت مدیره بانک ملی ایران مسیر اصلی پیشرفت و ارتقای بانک را در وصول مطالبات معوق و تجهیز منابع عنوان کرد و خواستار هوشیاری کامل کارکنان در اختصاص بهنگام و صحیح منابع بانک شد.
وی با اعلام حمایت خود از کسانی که از منافع بانک دفاع می‌کنند، اظهار داشت: با درآمد ناشی از سرمایه‌گذاری‌های مختلف، فروش دارایی‌های مازاد بانک و جذب منابع ارزان قیمت در کنار تخصیص تسهیلات با ریسک پایین، به افزایش منابع و منافع بانک کمک خواهد شد.
دکتر همتی در بخش دیگری از سخنان خود وظیفه اصلی یک بنگاه‌دار اقتصادی را تعادل در منابع و مصارف خواند و اظهار داشت: اختیارات تفویضی به ادارات امور شعب و شعب تابعه باید با درجه ریسک‌پذیری آنان متناسب و  منطقی باشد.