بانک مرکزی چین اعلام کرد: به دنبال بازار سرمایه ای سالم هستیم

0
۳۹۲ بازدید

محمد امین ناطقیان: روز جمعه و یک روز پس از رشد ۶ درصدی بازار سرمایه چین که به دلیل فرار سهامداران از قوانین صفت و سخت استقراضی حاصل شده بود، بانک مرکزی این کشور اعلام کرد: ما خواستار بورسی سالم هستیم.

“بانک مرکزی چین” در گزارش ثبات مالی سال ۲۰۱۵ چین نسبت به اقتصاد کند و افزایش بدهی های این کشور هشدار داده بود، اما همچنان وعده خود را برای تعمیق بازار مالی نوپای چین با انجام اصلاحات اساسی تکرار کرد. این بانک همچنین اعلام کرد که ریسک هایی چون دولت های محلی به شدت مقروض و کند شدن روند بازار املاک و مستغلات را برای دومین غول اقتصادی جهان در نظر گرفته است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که رشد سهام چین تاثیر منفی ای در اقتصاد این کشور نداشته است، این موضوع در حالی مطرح می شود که بورس چین در ۱۲ ماه گذشته ۱۴۰ درصد رشد را به خود دیده است. این بانک در ادامه گزارش خود آورده است: ما تلاش خواهیم کرد توسعه ای پایدار و سالم را بازار سهام داشته باشیم و همچنین به افزایش اعضای هیئت مدیره های اصلی در تابلو های کوچک و متوسط بورس ادامه خواهیم داد. همچنین برنامه هایی برای تشکیل یک هیئت مدیره جدید در بورس شانگهای ریخته شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13024