بانوی فعال صنعت مد و پوشاک مطرح کرد: ایجاد اشتغال برای خانواده زندانیان با توسعه واحدهای تولید پوشاک

0
۴۳۲ بازدید

در حال حاضر برای پانزده نفر اشتغال ایجاد کرده ایم و هدفگذاری این است که با راه اندازی کارگاه سوم برای تعداد بیشتری از خانواده‌های زندانیان اشتغال ایجاد کرده و از ایشان حمایت کنیم.

در حال حاضر برای پانزده نفر اشتغال ایجاد کرده ایم و هدفگذاری این است که با راه اندازی کارگاه سوم برای تعداد بیشتری از خانواده‌های زندانیان اشتغال ایجاد کرده و از ایشان حمایت کنیم.

به گزارش جهان اقتصاد، آرزو علیخواه مدیر و موسس برند آرزو علیخواه بانوی کارآفرین که در حوزه طراحی و تولید لباس فعالیت می کند، در خصوص ورود به این صنعت گفت: به خاطر علاقه به صنعت مد و لباس تصمیم گرفتم به صورت آکادمیک دوره طراحی لباس را بگذراندم. در حال حاضر مجموعه ما شامل طراحی و تولید انواع شومیز، شلوار، کت‌های زنانه و مانتو می‌باشد.

وی که استاد دانشگاه و مدرس شیمی است، در تشریح انگیره ای که مشوق وی در ورود به این صنعت شده است با بیان اینکه به عنوان استاد دانشگاه وقتی تدریس می‌کردم، نوع پوشش دانشجویان برای من جذاب بود که علاوه بر تحصیل به پوششان هم اهمیت می‌دهند و این شروع تازه ای بود برای ورود من به عرصه مد و پوشاک، توضیح داد: در سال ۱۴۰۰ قصد دارم به صورت خیلی جدی تر و حرفه ای به آن نگاه کنم. از طرفی هم معتقدم لباس شخصیت هر فردی است و چون خودم تمایل داشتم خوب لباس بپوشم از دیگر دلایل ورود من به این حرفه بود.

علیخواه در مورد معیارهای مد نظر در عرصه طراحی و تولید، اظهارداشت: به شخصه به کاربردی بودن لباسی که طراحی و تولید می‌کنم اعتقاد راسخ دارم. لباسی که از نظر رنگ و مدل در کمد لباس هر دختر و مادر ایرانی جایگاه داشته باشد.

وی با بیان اینکه به قدرت زنانه اعتقاد زیادی دارم و به همین خاطر شعار مجموعه من حس زنانگی است، در خصوص اهداف کوتاه و بلند مدت در این کسب و کار، مطرح کرد: خط تولید تمام نیازهای زنان کشورم را بیشتر کنم و برند ایرانی را در آینده نزدیک ثبت بین المللی کنم تا کالای با کیفیت ایرانی را به گوش مردم جهان برسانم و در حقیقت قدمی بردارم که صدای زن ایرانی باشم.

این طراح و تولیدکنند لباس ادامه داد: سعی کرده ام از پارچه‌های با کیفیت و خیاط هایی که در کار خود  تخصص حرفه ای دارند استفاده کنم چراکه کیفیت و رضایتمندی مشتری برای من بسیار مهم و حائز اهمیت است و قیمت ها نیز به گونه ای است که همه اقشار بتوانند استفاده کنند و قیمت‌ها کاملا اقتصادی است و مصرف کنندگان می توانند به صورت آنلاین و حضوری محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند.

وی در تشریح سه رکن اصلی مجموعه آرزو علیخواه، توضیح داد: سه رکن اساسی که جزء مزیت‌های مزون و مجموعه ما است در وهله اول لباس‌هایی که تولید می‌شود کاربردی باشد و تنوع رنگ طوری انتخاب شود که تناسب مشهود باشد و مهمتر از همه کیفیت و قیمت مقرون به صرفه است.

علیخواه در مورد حمایت از خانواده‌های زندانیان توضیح داد: در حال حاضر پانزده نیروی کار داریم و در نظر داریم در راه اندازی کارگاه سوم از خانواده‌های زندانیان حمایت کنیم که جزء اهداف ما است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه من رضایتمندی مشتری است از این جهت که اگر قرار است برند من را خریداری کنند با پوشیدن آن حال خوب داشته باشند، اظهار داشت: بسیاری از خانم‌ها از رنگ  تیره در پوشش خودشان استفاده می‌‎کنند در حالیکه استفاده از رنگ‌های شاد هم در کنار پوشش رنگ‌های تیره جذاب و چشم نواز است و من سعی کرده ام به هارمونی رنگ‌ها توجه زیادی داشته باشم.

این فعال صنعت مد و پوشاک در خصوص جایگاه طراحی لباس در ایران گفت: خیلی به روز و خوب شده است و امروزه جایگاه طراحان لباس نسبت به قبل بسیار بهتر شده است و باید توجه داشت که تجربه در کنار تحصیلات آکادمیک بسیار مهم است که اگر با چاشنی خلاقیت همراه باشد بسیار می‌تواند به فرد طراح لباس کمک شایانی کند. همچنین مطالعه به روز و خواندن ژورنال‌های بین المللی هم تاثیر مضاعف دارد. وی در تشریح آنچه به عنوان رمز موفقیت خود از آن یاد می کند، گفت: اگر در یک کسب و کاری شکست خورده باشم باز با قدرت ادامه داده ام و در یک جمله می‌توانم بگویم شکست پلی بوده برای پیشبرد موفقیت‌ در کسب و کار و از این رو به دانشجویانی که در عرصه طراحی لباس فعالیت دارند، متذکر می شوم هیچ فردی با خیال بافی به موفقیت نخواهد رسید و توصیه من به ایشان این است که برای رسیدن به هدف تلاش کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=136920