باز شدن نمادهای بانک ملت و تجارت باعث شوک در بازار شد/ بسته ماندن نمادها قدرت نقدشوندگی بورس را گرفت

0
۵۴۰ بازدید

بهروز خدارحمی گفت: یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های سرمایه‌گذاری در بورس قدرت نقدشونگی بالای آن نسبت به سایر بازارها نظیر مستغلات و املاک است و اینکه سهام در یک دوره زمان کوتاه مدت قابل خرید و فروش است. با بسته ماندن نمادها قدرت نقدشوندگی از بازار گرفته می‌شود.

خبرگزاری ایلنا نوشت: بهروز خدارحمی در خصوص زمان‌بر شدن بازگشایی نماد بانکی‌ها و تاثیر آن بر بورس اظهار داشت: شوکی که در خصوص بازگشایی نماد دو بانک ملت و تجارت بر بازار وارد شد آثار مخربی در بازار در پی داشت.

وی با بیان اینکه بانک‌ها با احتیاط بیشتری به بازگشایی نمادها اقدام می‌کنند، گفت: یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های سرمایه‌گذاری در بورس قدرت نقدشونگی بالای آن نسبت به سایر بازارها نظیر مستغلات و املاک است و اینکه سهام در یک دوره زمان کوتاه مدت قابل خرید و فروش است. با بسته ماندن نمادها قدرت نقدشوندگی از بازار گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه این اتفاق برای اولین بار به این گستردگی در بورس رخ داده است، افزود: این موضوع برای این رخ داد که سطح دیگری از شفافیت در نظام بانکی در حال اجراست.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری خاطر نشان کرد: در صورتی که زودتر این اتفاق می‌افتاد فرصت برای بازسازی و اصلاح بیشتر بود.

به گزارش ایلنا؛ نماد بانک ملت در بورس تهران ۵ بهمن ماه بازگشایی شد تا سهام این بانک ۵ هزار میلیارد تومانی بعد از ۶ ماه و ۱۰ روز ، بدون محدودیت نوسان قیمت داد و ستد شود، هر سهم بانک ملت با ۳۸ درصد افت و به قیمت ۱۲۰ تومان روانه تابلو معاملات شد.

همچنین بانک تجارت نیز ۱۳ بهمن ماه بالاخره به تالار شیشه ای بازگشت و پس از غیبتی ۱۹۸ روزه با افت ۳۳.۲۷ درصدی مواجه شد.

نماد معاملاتی بانک تجارت در حالی پس از گذشت بیش از ۶ ماه توقف در روز ۱۳ بهمن ماه به قیمت ۶۷۰ ریال به ازای هر سهم بازگشایی شد که سهامداران و سرمایه‌گذاران نماد معاملاتی این بانک شاهد افت ۳۳.۲۷ درصدی سرمایه خود بودند و یک هزار و ۵۲۶ میلیارد و ۹۰۰ تومان از ارزش بازاری این شرکت نیز کاهش یافت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=54276