بازگشت ۲۰۰ هزار بشکه روزانه نفت لیبی به بازار جهانی

0
۲۱۵ بازدید

خراب شدن خط لوله مذکور به نام اسسیبر باعث شده بود که تولید نفت لیبی به کمتری میزان در دو ماه گذشته برسد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، به نقل از بلومبرگ، اخیراً یک خط لوله انتقال نفت لیبی با ظرفیت انتقال روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت به خاطر نشتی و نقص فنی از مدار فعالیت خارج شده بود اما حالا مقامات این کشور می‌گویند این خط لوله تعمیر شده و مسیر برای بازگشت ۲۰۰ هزار بشکه روزانه نفت این کشور به بازار جهانی باز شده است.

خراب شدن خط لوله مذکور به نام اسسیبر باعث شده بود که تولید نفت لیبی به کمتری میزان در دو ماه گذشته برسد. این خط لوله ۳۲ اینچی توسط شرکت واهااویل که میدان اسسیبر در شرق لیبی را توسط شرکت واهااویل که میدان نفتی اسسیبر را در بر دارد در دست بهره‌برداری قرار دارد.

شرکت واها که زیرمجموعه شرکت نفت ملی لیبی است تا دیروز تنها ۹۸ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کرد اما انتظار می‌رود طی دو روز‌ آینده و بنا به اعلام منابع آگاه این رقم به ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

میزان تولید نفت لیبی پس از سال‌ها جنگ داخلی در این کشور در ابتدای ماه جاری به ۱.۲۵ میلیون بشکه در روز رسیده است و این در حالی است که در ماه سپتامبر رقم تولید نفت کشور آفریقایی ناچیز بود.

طی روزهای گذشته تولید نفت لیبی به ۷۵ درصد میزانی رسیده که این کشور قبل از سال ۲۰۱۲ و سقوط معمر قذافی تولید می‌کرد.این خط لوله حدود ۶۰ سال عمر داشته و نقص فنی آن نشان دهنده بحرانی است که زیرساخت‌های نفتی این کشور جنگ زده با آن روبه‌رو است.

جنگ داخلی و تعطیل شدن مداوم تولید نفت در لیبی باعث شده تا دولت و شرکت ملی نفت این کشور پول کافی برای انجام عملیات نگهداری و تعمیرات تأسیسات نفتی در این کشور را نداشته باشند. حالا مقامات شرکت ملی نفت لیبی به این فکر افتادند تا برای رفع نقایص فنی تأسیسات این کشور از شرکت‌های نفتی خارجی فعال در لیبی کمک مالی بگیرند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=130313