بازگشت یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید

0
۵۹۴ بازدید

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک خبر داد

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه سرمایه گذاری و رونق تولید در حوزه صنعت رشد خوبی دارد، گفت: از ابتدای امسال تاکنون در سطح کشور بیش از یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال به چرخه تولید بازگشته اند.

محمدعلی عزیزمحمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا به واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال اشاره کرد و افزود: نوسازی و راه اندازی این واحدها یکی از شاخص های کاری پیش روی شرکت شهرک های صنعتی است.

وی افزود: دولت در قالب احیاء واحدهای تولیدی مشکل دار اعتبارات خوبی را بدین منظور تخصیص داد که تاکنون یک هزار و ۳۰۰ واحد به چرخه تولید بازگشته اند.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تاکید کرد: در استان ایلام نیز همین برنامه از طریق شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت دنبال می شود و امیدواریم با تلاش های صورت گرفته یا واحد راکد نداشته یا کمترین تعداد را داشته باشیم.

عزیزمحمدی اظهار داشت: برای توسعه و گسترش شهرک های صنعتی که بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری در حوزه صنعت است با حمایت استاندار ایلام و مدیران استانی زیرساخت های مناسبی فراهم شده و حرکت های خوبی در حال شکل گیری است.

وی افزود: با توجه به مرزی بودن استان ایلام صادرات غیر نفتی به کشور عراق فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در استان ایلام فراهم و همکاری های متقابلی وجود دارد و با توجه به وجود سرمایه های مادر نظیر پتروشیمی، پالایشگاه و صنعت سیمان همچنین وجود بازارهای صادراتی می توان رونق خوبی در این صنایع داشته باشیم.

عزیزمحمدی یادآور شد: این صنایع بزرگ زنجیره صنایع کوچکتری را بهمراه خود دارد که با توجه به استقبال و حمایت های موجود امیدواریم شاهد سرمایه گذاری های بیشتر و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی بیشتری باشیم.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان اینکه مدیریت استان از تجربیات خوبی برخوردار است، گفت: امیدواریم صنعتگران و کارآفرینان بومی و غیر بومی استان حمایت مدیران استانی از تولید در بخش صنعت را لمس کرده و شاهد توسعه و پیشرفت خوبی در آینده نزدیک باشیم.

عزیزمحمدی در خصوص اعتبارات عمرانی استانی نیز گفت: با نگاه ویژه استاندار ایلام به حوزه صنعت، اعتبار قابل توجهی در زمینه تامین زیرساخت ها فراهم شده و برای احداث شهرک صنفی در استان به لحاظ تامین منابع مالی مورد نیاز مشکلی وجود ندارد و شاهد رشد خوبی خواهیم بود.

وی اضافه کرد: با توجه به مستهلک شدن برخی از صنایع باید خط تولید آنها تغییر کند و با تکنیک روز حرکت کرده و حوزه بازار خود را حفظ کنند.

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: ۵۵۰ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان ایلام مستقر هستند که از این تعداد ۲۶۰ مورد در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قرار دارند.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=93800