کد خبر: 129138
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹

بازدید وزیر راه و شهرسازی از بیمارستان مهدیشهر استان سمنان

بازدید وزیر راه و شهرسازی از بیمارستان مهدیشهر استان سمنان

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، وزیر راه و شهرسازی در روز دوم از سفر به استان سمنان، در اولین برنامه، از طرح بیمارستان در حال تکمیل در شهرستان مهدیشهر استان سمنان بازدید کرد.

احداث بیمارستان مهدیشهر به وسیله اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان در حال انجام است و دانشگاه علوم پزشکی استان پس از تحویل ساختمان از این اداره کل موظف به تجهیز بیمارستان است.

بیمارستان مهدیشهر در سه هکتار زمین و هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا در حال ساخت است و تاکنون ۶۷ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و دارای پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد است.

از جمع اعتبارات تخصیص یافته در سال ۹۹ به میزان حدود ۴۲ میلیارد تومان، ۲۰ میلیارد تومان باقی مانده است.

عملیات ساخت بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر درسال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت چهار هکتار با زیربنای حدود یکهزار مترمربع آغاز شد و به دلیل مشکلات مالی و نبود اعتبارات، ساخت این طرح حوزه بهداشت و درمان با کندی رو به رو شد.

اسلامی وزیر راه و شهرسازی از عصر چهارشنبه در استان سمنان به سرمی برد و بازدید از روند اجرای محور ارتباطی در حال تکمیل سمنان- فیروزکوه، سمنان- سرخه، دامغان- معلمان، حضور در نشست بررسی وضعیت طرح‌های اجرایی در استانداری، و بازدید از روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن، از جمله برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سمنان بود.

وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز ، بعد از بازدید از طرح‌های در دست ساخت در شهرستان سمنان و شهرستان‌های همجوار، به شهرستان شاهرود سفر خواهد کرد.