بازدید سفیر مکزیک از منطقه آزاد انزلی

0
۴۰۸ بازدید

اولیسیس کانچولا گوتییرز اظهار کرد : وجود سابقه ۱۰۰ساله در تاریخ روابط دو کشور و شباهتهای اجتماعی و اقتصادی ، ما را برای توسعه روابط متعهد می کند .

وی با اشاره به اینکه کشورش با ۱۲ کشور دارای موافقتنامه تجارت ترجیحی است ، بر عزم مکزیک برای توسعه روابط با کشورهای خاورمیانه و به ویژه ایران تاکید کرد .

به گزارش تابناک گیلان ، اولیسیس کانچولا گوتییرز اظهار کرد : وجود سابقه ۱۰۰ساله در تاریخ روابط دو کشور و شباهتهای اجتماعی و اقتصادی ، ما را برای توسعه روابط متعهد می کند .

وی افزود : کشورهای ما ظرفیت های مناسبی برای توسعه مبادلات در حوزه های فنی ، اقتصادی و فناوری دارند و یکی از اهداف من از این سفر ایجاد ارتباط تجار مکزیکی با این منطقه و آشنایی آنان با روند و مکانیزم بازار صاداراتی و وارداتی در این منطقه است .

وی با اشاره به اینکه کشورش با ۱۲ کشور دارای موافقتنامه تجارت ترجیحی است ، بر عزم مکزیک برای توسعه روابط با کشورهای خاورمیانه و به ویژه ایران تاکید کرد .

گوتییرز با بیان اینکه به منظور بررسی ظرفیتهای این منطقه در حوزه های تجاری و ترانزیت در منطقه آزاد انزلی حضور یافته ، خواستار استفاده از مزایا و فرصتهای قانونی موجود جهت صادرات محصولات کشور متبوع خود به کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز شد .

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار با اشاره به وجود ظرفیتهای خوب برای همکاری دو کشور گفت : سازمان منطقه آزاد انزلی در حال احداث مجتمع بندری کاسپین است و هم چنین در مسیر کریدور تجاری شمال جنوب قرار گرفته و این موضوع برجایگاه استراتژیک این منطقه در ارتباطات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز افزوده است

رضا مسرور با اشاره به قوانین مناسب جذب سرمایه گذاری ، موقعیت استراتژیک این منطقه ، معافیت های مالیاتی و گمرکی در این منطقه اظهار کرد : در این منطقه سرمایه گذاران از کشورهای خارجی اقدام به سرمایه گذاری نموده اند و با توجه به امکان ثبت شرکت با سهام ۱۰۰ درصد خارجی و آزادی خروج سرمایه از این منطقه ظرفیت های خوبی برای همکاری دو کشور وجود دارد .

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است ؛ کشورهای حاشیه دریای خزر ، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند .

قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب ، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ،دسترسی از طریق راههای مناسب ، به بازارهای مصرف کشورهای CIS ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است .

معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ بهره برداری انواع فعالیت های اقتصادی ، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه ، آزادی مشارکت سرمایه گذار خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد و معافیت گمرکی برای ورود مواد اولیه ، قطعات و ماشین آلات مورد نیاز کارخانجات ، فعالیت بورس کالای منطقه ، اجرای کالای همراه مسافر و اعمال قانون ارزش افزوده برای کالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور از مهمترین مزایای ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی تولیدی در منطقه آزاد انزلی است .

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13549