بازار نوسانی سکه و ارز پایتخت پس از توافق هسته ای

0
۳۹۸ بازدید

دقایقی پس از توافق وین رخ داد

بازار نوسانی سکه و ارز پایتخت پس از توافق هسته ای

گروه نهادهای مالی

financials@jahaneghtesad.com

طی روز گذشته، سکه و ارز در تهران همزمان با اعلام به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای ایران با ۱+۵ با هیجان و نوساناتی همراه بوده است.بازار دیروز سکه و ارز با رفت وآمد نسبتا زیاد خریداران و فروشندگان همراه بوده و مردم در مقابل صرافی‌ها جدیدترین قیمت‌ها را دنبال می‌کنند. به گزارش جهان اقتصاد بعد از توقف روند کاهشی قیمت سکه و ارز در روز شنبه (۲۰ تیر)، بار دیگر از روز گذشته (دوشنبه ۲۲ تیر) قیمت ها سیر نزولی پیدا کرد و این روند دیروز نیز ادامه پیدا کرد اما در میانه روز دوباره با نوسان مواجه شد.

ایسنا در این باره گزارش می دهد : نشانه‌ها از بازار حاکی از آن است که در شرایط فعلی که قیمت‌ها رو به کاهش است، افراد میل بیشتری به سمت فروش ارز و سکه دارند، هر چند که به نظر می‌رسد بعد از اعلام اخبار به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای بازار به اوضاع چندان باثباتی نرسیده است و برای همین مردم تا حدودی با تردید به وضعیت فعلی بازار واکنش نشان می‌دهد.

قیمت هر دلار آمریکا ظهر دیروز به کمتر از ۳۲۰۰ تومان رسیده و حول و حوش ۳۱۹۰ تومان خرید و فروش می‌شد، اما در ادامه روند افزایشی پیدا کرد و به ۳۲۳۰ تومان هم رسید.سکه نیز که با نوسان زیادی در بازار قیمت همراه شده است، پیش از ظهر دیروز طرح جدید تمام بهار آن ۸۶۷ هزار تومان عرضه می‌شد اما در ساعت های بعد به حدود ۸۹۳ هزار تومان رسید که چنین نوسانی دست کم در ماه های اخیر بی سابقه است.در بازار دیروز نیم سکه نیز به قیمت ۴۶۳هزار تومان خریداری ۳ و ربع سکه ۲۵۰ هزار تومان خریداری و به قیمت ۲۶۳ هزار تومان عرضه می‌شود.به گفته برخی فروشندگان ارز، این احتمال وجود دارد که طی روز آینده هم نوسانات قیمت‌ها ادامه داشته باشد.

این گزارش در حالی است که  طلا در بازار دیروز نسبت به روز گذشته با اندکی افزایش قیمت مواجه شده است و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۰ هزار و ۶۲۰ تومان فروخته شد. همچنین هر مثقال طلا به قیمت ۳۸۴ هزار تومان و انس جهانی با افت قیمت نسبت به روزهای قبل ۱۱۵۸ دلار عرضه‌ شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14153