بازار نفت چشم به راه انتخابات آمریکا

0
۲۲۹ بازدید

در حال حاضر عدم اطمینان در انتخابات آمریکا مطرح است به طوری که اگر انتخابات آمریکا به نفع دموکراتها تمام شود،احتمال این که تولید نفت آمریکا تحت تاثیر این مساله قرار بگیرد، وجود دارد و آن ها اجازه طرح های غیر زیستی را در راستای این کارها کمتر خواهند داد واگر ترامپ انتخاب شود، این مسایل ادامه خواهد داشت.

شمارش معکوس برای انتخابات آمریکا شروع شده است وهمین موضوع ممکن است بازار نفت را با تغییراتی جدید همراه سازد؛ این در حالی است که برخی نیز بر این باروند که این انتخابات تاثیر چندانی بر بازار نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد ، آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نفت، می تواند تاثیر قابل توجهی در بازار نفت داشته باشد و جریان سیاسی حاکم بر این کشور نیز در این مساله بی اثر نخواهد بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا، از زمانی که روی کار آمده یکی از مهم ترین سیاست های خود را حمایت از تولید حداکثری نفت اعلام کرده است و همین موضوع نیز طرفداران زیادی برای وی در تگزاس دست و پا کرده است.

علاوه بر این یکی دیگر موضوعاتی که دونالد ترامپ از آن به عنوان سیاست خود رونمایی کرد این بود که او، مساله گرم شدن کره زمین و توافق پاریس را بی اهمیت دانست، تا با تکیه بر این موضوع ظرفیت تولید سوخت های فسیلی را به حداکثر برساند.

این رویکرد ترامپ موجب شد که تولید نفت شیل آمریکا به شدت افزایش پیدا کند و همین مساله آمریکا را به بزرگترین تولیدکننده نفت جهان بدل کرد.

در همین خصوص نرسی قربان، کارشناس حوزه انرژی ،در گفتگو با خبرنگار جهان اقتصاد اظهار کرد : تحولات بازار نفت بر مبنای دو عامل  عرضه و تقاضا است و پس از آن مسایل استراتژیک و خرید بازارهای آینده و بازار بورس مطرح است

وی گفت: بازار نفت، بازار نفت فیزیکال نیست. در وهله نخست اصل بازار نفت بر مبنای عرضه و تقاضا است .

وی عنوان کرد: در حال حاضر عدم اطمینان در انتخابات آمریکا مطرح است به طوری که اگر انتخابات آمریکا به نفع دموکراتها تمام شود،احتمال این که تولید نفت آمریکا تحت تاثیر این مساله قرار بگیرد، وجود دارد و آن ها اجازه  طرح های غیر زیستی  را در راستای این کارها کمتر خواهند داد واگر ترامپ انتخاب شود، این مسایل ادامه خواهد داشت..

وی افزود:البته به جز انتخابات امریکا که درحال حاضر بحث روز است  در حال حاضر با مساله کرونا مواجه هستیم که قبلاً مطرح نبود و روزانه با  اخبار مبنی بر افزایش شیوع  کرونا بازار نفت تحت تاثیر قرار می گیرد و زنگ های خطربرای اقتصاد ها و تحولات حمل و نقل هوایی و.. به صدا درامده است  و تقاضا را برای نفت کاهش می دهد . در کوتاه مدت کرونا جهت منفی به تقاضا می دهد و از سوی دیگر مسائل سیاسی آمریکا در تولید نفت در آینده تاثیر گذار خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117951