بازار خودرو در تسخیر ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی‌ها

0
۳۷۹ بازدید

خودروهای در سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان معادل ۵۸.۲ درصد بازار خودروهای سواری ایران را در اختیار دارند‎.

براساس جدیدترین ارزیابی‌ها ۵۸.۲ درصد بازار خودروهای سواری ایران در اختیار خودروهایی با سطح قیمتی متوسط (۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان) است‎.
‎پس از آن خودروهای با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان معادل ۳۸.۴ درصد بازار خودروهای سواری ایران را در اختیار دارند. البته بازار این خودروها منحصر به سه مدل خودروی ام‌وی‌ام ۱۱۰، تیبا و پراید است‎.
‎معادل ۲.۲ درصد بازار خودروهای سواری نیز در اختیار خودروهای با سطح قیمتی بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان است‎.
‎پس از آن خودروهای با سطح قیمتی بیشتر از ۱۲۵ میلیون تومان معادل ۰.۷ درصد بازار، خودروهای با سطح قیمتی بین ۷۵ تا صد میلیون تومان معادل ۰.۳ درصد بازار و خودروهای با سطح قیمتی بین صد تا ۱۲۵ میلیون تومان معادل ۰.۲ درصد بازار را در اختیار دارند‎.
‎جدیدترین رده‌بندی رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروها
از سوی دیگر نیز رده‌بندی وضعیت رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری عرضه شده در بازار ایران در شش ماهه نخست امسال، منتشر شد‎.
‎براساس جدیدترین ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در گروه خودروهای با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان خودروی ام‌وی‌ام ۱۱۰ با ۶۶۱ امتیاز از هزار امتیاز بیشترین میزان رضایتمندی‌ مشتریان را به خود اختصاص داده است‎.
‎پس از آن خودروی تیبا با ۶۳۵ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد. خودروهای سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۱۱ نیز به ترتیب با ۶۲۶، ۶۲۳ و ۶۱۹ امتیاز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند‎.
‎اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، خودروی پارس تندر با کسب ۷۳۵ امتیاز از هزار امتیاز در رتبه نخست قرار گرفته است. پس از آن تندر ۹۰ ایران خودرو با ۷۳۱ امتیاز در رتبه دوم و تندر ۹۰ پارس خودرو با ۷۳۰ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفته است‎.
‎رتبه چهارم رده‌بندی رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای با سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان نیز با ۷۱۱ امتیاز در اختیار تندر ۹۰ اتومات است. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با ۶۹۹ امتیاز در رتبه پنجم قرار دارد‎.
‎ام‌وی‌ام ۳۱۵ (سدان) و ام‌وی‌ام ۵۳۰ نیز مشترکا با کسب ۶۸۸ امتیاز در رتبه ششم قرار دارند. پژو ۲۰۶ با ۶۷۴ امتیاز در رتبه هفتم قرار گرفته است. رتبه هشتم نیز با ۶۷۱ امتیاز در اختیار لیفان ۶۲۰ و رتبه نهم با ۶۷۰ امتیاز در اختیار ام‌وی‌ام ۳۱۵ (هاچ بک) است‎.
‎سمند سورن با ۶۶۷ امتیاز در رتبه دهم، سمند‎ EF7 ‎با ۶۶۶ امتیاز در رتبه یازدهم و سمند با ۶۶۲ امتیاز در رتبه دوازدهم قرار گرفته است. خودروی رانا با ۶۵۸ امتیاز در رتبه سیزدهم و پژو ۴۰۵ با ۶۵۱ امتیاز در رتبه چهاردهم قرار دارد‎.
‎پژو پارس با ۶۵۱ امتیاز در رتبه پانزدهم و تیبا هاچ بک با ۶۴۰ امتیاز در رتبه شانزدهم و آخر قرار گرفته است‎.
‎اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، خودروی کیا پیکانتو با ۷۶۴ امتیاز از هزار امتیاز در رتبه نخست رده‌بندی قرار دارد. سابرینا با ۷۲۵ امتیاز در رتبه دوم و وولیکس‎ C30 ‎با ۷۰۴ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفته است‎.
‎رتبه چهارم با ۷۰۰ امتیاز در اختیار‎ J5 ‎و رتبه پنجم با ۶۹۱ امتیاز در اختیار ام‌وی‌ام‎ X33 ‎و رتبه ششم و آخر با ۶۷۰ امتیاز در اختیار لیفان‎ X60 ‎است‎.
‎اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۷۵ تا صد میلیون تومان، خودروی‎ MG350 ‎با کسب ۷۶۳ امتیاز از هزار امتیاز در رتبه نخست قرار گرفته است. هیوندای‎ I20 ‎با ۷۶۰ امتیاز در رتبه دوم و میتسوبیشی لنسر ۱۶۰۰ با ۷۴۵ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفته است‎.
‎رتبه چهارم با ۷۴۰ امتیاز در اختیار رنو داستر و رتبه پنجم با ۶۹۶ امتیاز در اختیار خودروی آریو است‎.
‎اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین صد تا ۱۲۵ میلیون تومان، هیوندای النترا با ۷۹۴ امتیاز در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن هیوندای اکسنت با ۷۹۰ امتیاز در رتبه دوم و رنو اسکالا و هیوندا ولستر مشترکا با ۷۸۱ امتیاز در رتبه سوم قرار دارند‎.
‎رنو فلوئنس و میتسوبیشی لنسر ۱۸۰۰ نیز مشترکا با ۷۷۵ امتیاز در رتبه چهارم قرار دارند. رتبه پنجم نیز با ۷۶۹ امتیاز در اختیار‎ MG6 ‎است‎.
‎اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بالاتر از ۱۲۵ میلیون تومان، خودروی جولیتا با ۸۳۲ امتیاز از هزار امتیاز در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن هیوندا سوناتا و کیا اپتیما با ۷۹۸ امتیاز مشترکا در رتبه دوم قرار دارند‎.
‎رتبه سوم نیز با ۷۹۶ امتیاز مشترکا در اختیار رنو کولیوس و هیوندا توسان است. رتبه چهارم با ۷۹۱ امتیاز در اختیار رنو سفران و رتبه پنجم با ۷۹۰ امتیاز در اختیار کیا سراتو است‎.
‎کیا اسپورتیج با ۷۸۸ امتیاز در رتبه ششم و میتسوبیشی‎ ASX ‎با ۷۷۲ امتیاز در رتبه هفتم و آخر رده‌بندی قرار دارد‎.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9313