بازار آمریکا به عنوان یک عامل حمایت کننده قیمت نفت عمل خواهد کرد

0
۲۰۳ بازدید

اظهارات مثبتی از سوی طرفین مختلف در مذاکرات وین در خصوص نزدیک بودن توافق شنیده می شود. اگرچه می دانیم که ایران پیش از این صادراتش را افزایش داده اما این خبر به حس منفی در بازار افزوده است.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۲۶ صدم صدی و۱۸سنت افزایش داشت و به قیمت۶۸ دلارو۸۹سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش۲.۳۹ درصدی وبا یک دلار و ۶۳سنت کاهش به ۶۶ دلارو ۵۷سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با افزایش۱.۷۳ درصدی ویک دلار و۸سنت افزایش به۶۳دلارو۴۴سنت رسید.

قیمت نفت روز پنج شنبه تحت تاثیر قوت گرفتن احتمال احیای توافق هسته ای و متعاقبا رفع تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران، برای سومین روز متوالی کاهش پیدا کرد.

چشم انداز بازگشت نفت ایران به بازار در معاملات نفت برنت منعکس شده است. جی هت فیلد، مدیرعامل شرکت “مدیریت سرمایه زیرساخت” در این باره گفت: نفت تا زمانی که به ژوئن برسیم در الگوی ثابتی خواهد ماند زیرا در آن زمان است که بازگشایی اروپا آغاز می شود و فصل رانندگی آمریکا رسما کلید می خورد. از هم اکنون تا آن زمان عامل اصلی تاثیرگذار بر بازار، اخبار مربوط به ایران به عنوان عامل منفی برای رشد قیمتها و بهبود بیشتر بازار آمریکا به عنوان یک عامل حمایت کننده عمل خواهد کرد.

بهای نفت تحت تاثیر چشم انداز احیای برجام، به مدت سه روز متوالی نزول کرده که طولانی ترین روند کاهشی از مارس است. اگرچه زمان این توافق نامعلوم است اما ایران صادراتش را افزایش داده و پالایشگاههای هندی اعلام کرده اند که مایل به خرید نفت ایران هستند.

جان کیلداف، از شرکای شرکت اگین کپیتال گفت: اظهارات مثبتی از سوی طرفین مختلف در مذاکرات وین در خصوص نزدیک بودن توافق شنیده می شود. اگرچه می دانیم که ایران پیش از این صادراتش را افزایش داده اما این خبر به حس منفی در بازار افزوده است.

انریکه مورا، معاون دبیرکل و دبیر سیاسی سرویس اقدامات خارجی اروپا که مسئول هماهنگ سازی دیپلماسی برای مذاکرات هسته ای در وین است، گفت: انتظار دارد همه طرفین پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۱۸ ژوئن به توافق ۲۰۱۵ بازگردند. گروه مالی سیتی گروپ پیش بینی کرد میزان عرضه از اواسط سه ماهه سوم ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این بین نوسان به بازار برگشته و بهای نفت برنت که روز سه شنبه به بالای ۷۰ دلار صعود کرده بود، حدود پنج دلار نوسان در معاملات هفته جاری داشته است. شاخص نوسان بازار به بالاترین حد از اوایل آوریل تاکنون صعود کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=142177