بازار آتی ارز؛ به شرط تجهیز، می‌تواند مؤثر واقع شود

0
۱۶۵,۱۹۲ بازدید
#ارز #پول #دلار #بورس-ارز

به دلیل وجود واسطه ها مدت هاست که از نوسان نرخ ارز رنج می بریم و متاسفانه سیستم بانکی کشور در این باره درست عمل نمی کند، اما امید می رود با راه اندازی این بازار و عدم مخالفت برخی نهادها بتوان نوسانات ارز را پیش بینی و کنترل کرد.

به دلیل وجود واسطه‌ها مدت هاست که از نوسان نرخ ارز رنج می‌بریم و متأسفانه سیستم بانکی در این باره درست عمل نمی‌کند، اما امید می‌رود با راه‌اندازی این بازار و عدم مخالفت برخی نهادها بتوان نوسانات ارز را پیش بینی و کنترل کرد.

مدیرعامل  کارگزاری آبان درباره نقش بازار آتی ارز در کنترل نوسان نرخ ارز گفت: این بازار  هنوز روی کاغذ است و اجرا نشده بنابراین تا زمانی که به شکل کامل راه‌اندازی و تجهیز‌نشده اثر بخشی ندارد؛ اما اگر این مهم به شکل کامل اجرا و تجهیز شود در کنترل نوسان نرخ ارز بسیار موثر خواهد بود.

به گزارش سنا، مصطفی حقیقی مهمانداری مدیر عامل  کارگزاری آبان، احتمال استقبال از راه‌اندازی بازار آتی ارز را قوی دانست و گفت: نوسانات نرخ ارز در سال‌های اخیر، بازار ارز را دستخوش تغییرات گسترده‌ای کرد که نمود آن را در سال‌های گذشته در اقتصاد و سایر بازارهای موازی مشاهده کردیم.

وی افزود: به دلیل وجود واسطه‌ها مدت‌ها است که از نوسان نرخ ارز رنج می‌بریم و متأسفانه سیستم بانکی کشور در این باره درست عمل نمی‌کند اما امید می‌رود با راه‌اندازی این بازار  و عدم مخالفت برخی نهادها بتوان نوسانات ارز را پیش‌بینی و کنترل کرد.

این کارشناس اقتصادی درباره برخی شنیده‌ها مبنی بر کاهش  بودجه عمرانی سال ۹۵ و تاثیر آن بر بازار سرمایه اظهار داشت: باید توجه داشت که بودجه عمرانی کل کشور بر تمام فعالیت‌های اقتصادی کشور از جمله بازار سرمایه تاثیر دارد؛ بنابراین هرگونه کاهش آن می‌تواند برآیند نامطلوبی بر روند حرکتی شرکت‌ها از جمله سیمانی‌ها و فولادی‌ها داشته باشد.

به گفته وی این بودجه به لحاظ مالی این امکان را می‌دهد که بازار سرمایه تقویت شود و پیشرفت داشته باشد و هم‌چنین می‌تواند عملیات عمرانی را تهییج کند؛ بنابراین هر نوع نگاه مثبت به آن در لایحه بودجه می‌تواند اثرات مطلوبی بر بازارسرمایه داشته باشد.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=23441