ایران و پاکستان مقصد ایرباس های اجاره ای سریلانکا

0
۵۸۳ بازدید
An Airbus A380 takes part in a flying display during the 48th Paris Air Show at the Le Bourget airport near Paris in this June 16, 2009 file photo. Airbus faces more potential discomfort on the A380 superjumbo after industry sources said inspections ordered by European authorities had revealed the existence of more cracks on a wing component, according to news reports on January 24, 2012. REUTERS/Pascal Rossignol/Files (FRANCE - Tags: TRANSPORT BUSINESS)

شرکت هواپیمایی ملی سریلانکا به زیان یک میلیارد دلاری رسید

شرکت هواپیمایی ملی سریلانکا که دچار مشکلات مالی شده است، برای کاهش ضرر حدود یک میلیارد دلاری خود، شماری از هواپیماهای ایرباس جدیدش را به ایران و پاکستان اجاره می دهد.

به گزارش ایسنا، کبیرهاشم، وزیر توسعه شرکتهای دولتی سریلانکا گفت: سریلانکا ایرلاینز درآستانه امضای یک توافق با پاکستان اینترنشنال ایرلاینز برای اجاره یک فروند هواپیمای A۳۳۰ است. این هواپیما با خدمه سریلانکایی برای پاکستان اینترنشنال ایرلاینز فعالیت خواهد کرد و در لندن مستقر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: این هواپیما تنها به اسلام آباد و لاهور پرواز خواهد داشت و ممکن است هواپیماهای ایرباس A۳۳۰ بیشتری اجاره داده شود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از کبیر هاشم نوشت: شرکت هواپیمایی ایران ایر هم برای اجاره مدل بزرگتر A۳۵۰ که قرار است چند ماه دیگر تحویل داده شود، ابراز علاقه کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت سریلانکا ایرلاینز که ۹۹۳ میلیون دلار ضرر متحمل شده است، قصد دارد در ماههای آینده پروازهای متعددی به اروپا را لغو کند و بدنبال یافتن شریک است.

دولت کنونی سریلانکا پنج فروند از هشت فروند هواپیمای A۳۵۰ را که به همراه هواپیماهای A۳۳۰ در یک قرارداد جنجالی به ارزش ۲.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ سفارش داده شده بودند، لغو کرده است.

دولت سریلانکا برای لغو خرید یک فروند از هواپیماهای A۳۵۰ که قرار است اکتبر امسال تحویل داده شوند، مبلغ ۱۵ میلیون دلار جریمه پرداخت کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36842