ایران و سوریه ۴ سند همکاری امضا کردند

0
۱۰۷ بازدید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به سوریه چهار سند همکاریبین دو کشور به امضا رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، «علیرضا پیمان‌پاک» اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به سوریه، با وزیر اقتصاد و تجارت خارجی این کشور دیدار کرد و پس از برگزاری کمیته تجاری بین دو کشور، صورت‌جلسه همکاری‌های تجاری دو کشور به امضای رسید.

وی افزود: در ادامه این سفر، «سید رضا فاطمی‌امین» با وزیر صنایع سوریه درباره محورهای همکاری‌های صنعتی دو کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران خاطرنشان‌کرد: با برگزاری کمیته صنعتی میان ایران و سوریه، با امضای صورت‌جلسه همکاری دو کشور در زمینه‌های صنعتی، دو سند همکاری دیگر نیز  در زمینه استاندارد توسط تیم‌های کارشناسی، مذاکره و آماده‌سازی شد و به امضا وزرای دو کشور رسید.

پیمان‌پاک تصریح‌کرد: دیدار وزیر صنعت با نخست وزیر سوریه، بازدید از مرکز تجاری ایران و مرکز فناوری و نوآوری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، بازدید از شهر صنعتی «ادرا» به‌ویژه پروژه خودروسازی مشترک بین ایران و سوریه، شرکت ایران خودرو و شرکت خودروسازی سوری به نام «سیانکو» و همچنین بازدید از کارخانه شیشه کاوه در این شهرک صنعتی، از دیگر برنامه‌های وزیر صنعت در این سفر بود.

وی با اشاره به افتتاح  دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در دمشق با حضور وزیر صنعت و مقام‌های سوری، ادامه‌داد: فاطمی‌امین در این سفر در همایش فرصت‌های تجاری بین ایران و سوریه که با حضور شرکت‌های ایرانی مشارکت‌کننده در نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران و طرف‌های سوری در محل اتاق بازرگانی دمشق برگزار شد، حضور یافت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: وزیر صنعت که به همراه ۷۰ تن از نمایندگان دستگاه‌های دولتی در حوزه صنعتی و تجاری و همچنین حدود ۳۰ شرکت بخش خصوصی در زمینه‌های سرمایه‌گذاری و صدور خدمات فنی و مهندسی به سوریه سفر کرده بود، در نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری سوریه با حضور فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور شرکت کرد.

وی تاکید کرد: در سفر وزیر صنعت به سوریه چهار سند همکاری شامل صورت‌جلسه کمیته تجاری بین ایران و سوریه، صورت‌جلسه کمیته صنعتی دو کشور و دو سند همکاری‌های استاندارد نیز به امضای طرفین رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=163820