ایران همچنان ۶میلیون کاربر دایل‌آپ دارد

0
۵۹۸ بازدید

۷۳درصد مردم اینترنت دارند

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت، ضریب نفوذ کاربران اینترنت در ایران را ۷۳.۹۴درصد اعلام کرد.

آمار مرکز «متما» مربوط به پایان سال ۹۳است و بر اساس آن ۷۳.۹۴درصد مردم ایران از طریق اینترنت ADSL، اینترنت دایل‌آپ، وایمکس، اینترنت موبایل و اینترنت فیبر به شبکه متصل می‌شوند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی ایم مرکز، که طبق جمعیت ۷۵میلیونی ایران برآورد شده است، ۵۵میلیون و ۵۶۴هزار و ۸۲۰نفر در ایران کاربر اینترنت هستند.

طبق این بررسی‌ها، تعداد کل مشترکان اینترنت نیز ۳۷میلیون و ۴۸۴هزار و ۷۷نفر اعلام شده است.

در این طبقه‌بندی، کاربران اینترنت موبایل با حدود ۲۳میلیون و ۹۱۸هزار و ۴۵۴مشترک و ضریب نفوذ ۳۱.۸۳درصد، بیشترین سهم اتصالات اینترنتی را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین تعداد کاربران اینترنت ADSL در ایران ۱۵میلیون و ۵۷۴هزار و ۹۸نفر و تعداد مشترکان این فناوری شش میلیون و ۲۲۹هزار و ۶۳۹مشترک برآورد شده است.

در این راستا ضریب نفوذ اینترنت ADSL در ایران ۲۰.۷۲درصد تخمین زده می‌شود.

طبق گزارش ضریب نفوذ اینترنت در ایران، شش میلیون و ۹۳۴هزار و ۷۶۰نفر همچنان کاربر اینترنت دایل‌آپ هستند و ضریب نفوذ این فناوری منسوخ شده در ایران ۹.۲۳درصد گزارش شده است.

در زمینه کاربری اینترنت وایمکس نیز ۴.۰۳درصد کاربران اینترنت از وایمکس استفاده می‌کنند و تعداد مشترکان این فناوری یک میلیون و ۲۱۲هزار و ۶۰۳و تعداد کاربران آن سه میلیون و ۳۱هزار و ۵۰۸نفر اعلام شده است.

در بخش اتصال به اینترنت از طریق فیبر نیز دو میلیون و ۶۵۶هزار نفر مشترک اینترنت فیبر هستند و شش میلیون و ۱۰۶هزار نفر از این فناوری استفاده می‌کنند که ضریب نفوذ ۸.۱۳درصدی برای آن متصور می‌شود.

در این رده‌بندی ضریب نفوذ اینترنت، تهران با ۱۰۷درصد و مازندران با ۹۶درصد استان‌های دارای بیشترین کاربر اینترنت هستند.

این آمار در حالی است که تا پایان سال ۹۲ضریب نفوذ اینترنت به ازای تعداد کاربران در ایران، حدود ۴۹.۱۳درصد اعلام شده بود.

در این بررسی ضریب نفوذ اینترنت باند پهن در ایران ۴۲.۳۱درصد تا پایان سال ۹۳برآورد شده است که این پارامتر در سال ۹۲حدود ۱۷.۷۷درصد اعلام شده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14826