ایران نامزد برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری شد

0
۳۹۵ بازدید

ایران برای برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری که قرار است ژانویه سال ۲۰۱۷ برگزار شود، در جمع چهار نامزد نهایی برای میزبانی این کنوانسیون قرار گرفت.

به گزارش مهر، این کنوانسیون مهم­ترین و بزرگ­ترین گردهمایی راهنمایان گردشگری در دنیا است که زیر نظر فدراسیون جهانی راهنمایان WFTGA هر دو سال یک­بار برگزار می شود. در ابتدا ۸ کشور درخواست خود برای میزبانی این همایش را ارسال کردند ولی بعد از بررسی مدارک ارسالی، فدراسیون جهانی ۴ کشور را مردود و شایستگی کشورهای ایران، سنگاپور، اندونزی ودانمارک را تایید کرد.

کاندیداتوری ایران با موافقت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، حمایت جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، جامعه تورگردانان ایران و تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی انجام شده است و تمامی نماینده­‌های کانون باید بهمن ماه سال جاری در شهر پراگ، جمهوری چک از نامزدی ایران در مقابل کشورهای نامزد دیگر دفاع کنند.

سید محسن حاجی سعید، نایب رییس کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان ایران گفت: این کمیته پس از اعلام موافقت رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری، طراحی مسیر، برآورد هزینه، طراحی و تهیه محتوا برای وب­سایت به زبان انگلیسی، رایزنی با دیگر کشورهای عضو و میزبان در دوره­های قبلی را انجام داد و مشغول تهیه فیلم تبلیغاتی برای معرفی ایران شد که شامل مسیر تورهای پیش­بینی شده، برنامه­های پنج روزه کنوانسیون و توان تجربی کانون است.

در این باره آرش نورآقایی رییس کانون سراسری راهنمایان کشور نیز گفت: هرچند با وجود موانع، محدودیت­ها، شرایط خاص منطق‌ه­ای، تحریم‌­ها و همچنین کمبود زیرساخت های گردشگری در رقابت با دیگر کشور­های نامزد، احتمال انتخاب ایران در پرده­ای از ابهام قرار دارد، اما ظرفیت بالای ایران به عنوان کشوری باستانی و صاحب تمدن، و تجربه برگزاری همایش­های ملی از جمله بزرگ­ترین گردهمایی راهنمایان گردشگری در جهان، حضور رییس فدراسیون جهانی راهنمایان در ایران به دعوت کانون، و همچنین حمایت همه جانبه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاونت گردشگری، امیدها برای میزبانی کنوانسیون ۲۰۱۷ کم نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8008