ایران میزبان سفیران قرآنی بیش از ۷۵ کشور جهان

0
۴۱۶ بازدید

گروه زندگی- رئیس ستاد عالی سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ حافظ و قاری از بیش از ۷۵ کشور جهان در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد، گفت: مراسم افتتاحیه این مسابقات روز جمعه ۲۵ اردیبهشت ماه در آستانه مبعث رسول اکرم(ص) باحضور رئیس جمهور برگزار می شود.

به گزارش جهان اقتصاد،  سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم حجت الاسلام و المسلمین محمدی نمانیده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه صبح دیروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه ضمن تبریک فرارسیدن عید مبعث به عنوان بزرگترین عید مسلمین جهان اظهار داشت: قرآن یک کتاب جهانیست و تنها به مسلمانان تعلق ندارد کتابی برای بشریت و تمام انسانهاست و این در آیات قرآن نیز ذکر شده است که این کتاب ذکر و یادآوری برای همگان است.

 حجت الاسلام محمدی در تشریح این دوره از مسابقات گفت: نمایندگان جمهوری اسلامی ایران دراین دوره از مسابقات در رشته قرائت حسن دانش از استان یزد و در رشته حفظ حجت الاسلام رجبی از استان خراسان رضوی هستند.

رئیس ستاد عالی سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه مدیریت و نظارت فنی این دوره از مسابقات توسط ۲۲ داور شامل ۱۲ داور ایرانی و ۱۰ داور خارجی انجام خواهد شد افزود: سه نفر نیز به عنوان هیات رئیسه شامل راهنما، هادی حفاظ و ناظر مسابقات حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به برنامه های جنبی این دوره از مسابقات افزود: همایش بین المللی پژوهش های قرآنی با همکاری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، دستگاه های علمی و فرهنگی در روز ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار می شود که ۷۰۰ اثر خارجی و داخلی شامل کتاب، مقاله، پایان نامه و طرح پژوهشی به این دوره از همایش رسیده است که ۴۰ مورد از آن از کشورهای مختلف خارجی ارسال شده است که با نظر هیات داوران تقدیر خواهند شد.

حجت الاسلام محمدی برگزاری همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی در روز ۳۰ اردیبهشت ماه را دیگر برنامه جنبی این دوره برشمرد و گفت: در این همایش از پژوهشگران، داوران، اساتید و مربیان قرآنی تجلیل خواهد شد که در مجموع ۱۹ نفر شامل ۷ بانوی قرآنی خارجی و ۱۲ بانوی قرآنی از ایران تقدیر خواهند شد.

برگزاری ۵۰ کارگاه آموزشی

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: کارگاه های آموزشی با حضور اساتید برجسته برای عموم مردم برگزار خواهد شد که در مجموع ۵۰ کارگاه آموزشی با هدف شناسایی افراد مستعد در رشته های حفظ و قرائت و ارائه مشاوره برگزار می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12574