ایران دوازدهمین فولادساز جهان شد

0
۵۷۰ بازدید

با پیشی گرفتن از مکزیک

گروه تولید-ایران با رشد ۵.۲ درصدی تولید فولاد خود در نیمه نخست سال جاری میلادی، مکزیک را در رده بندی تولیدکنندگان بزرگ فولاد پشت سر گذاشت و در رتبه ۱۲ جهان قرار گرفت.

انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۵٫۲ درصدی تولید فولاد ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

تولید فولاد ایران که در نیمه نخست سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۸٫۳۷۲ میلیون تن گزارش شده بود در نیمه نخست سال جاری میلادی به ۸٫۸۰۶ میلیون تن افزایش یافته است.

رشد ۵٫۲ درصدی تولید فولاد ایران طی نیمه نخست ۲۰۱۶ در حالی است که تولید فولاد جهان در این دوره ۱٫۹ درصد کاهش یافته و به ۷۹۴ میلیون تن رسیده است.

بر اساس این گزارش ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی توانسته مکزیک را پشت سر بگذارد و در جایگاه دوازدهمین تولید کننده بزرگ فولاد در جهان قرار گیرد.

تولید فولاد مکزیک که در ماه های ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۵ بالغ بر ۹٫۲۶۲ میلیون تن گزارش شده بود در مدت مشابه سال جاری به ۸٫۷۹۵ میلیون تن کاهش یافته است.

در رده بندی جهان، چین در رتبه نخست قرار گرفته و با تولید ۳۹۹ میلیون تن فولاد به عنوان بزرگترین تولید کننده این محصول در نیمه نخست ۲۰۱۶ شناخته شده است. ژاپن با تولید ۵۲ میلیون تن فولاد در رتبه دوم و هند با تولید ۴۰ میلیون تنی در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته است.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36744