ایران به سمت بازار ۱۰ میلیارد دلاری لجستیک حرکت کرد

0
۱۱۷ بازدید

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از حرکت به سمت بازار ۱۰ میلیارد دلاری لجستیک کالا در مناطق آزاد خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، حمیدرضا مومنی در نشست هم‌اندیشی مدیران مناطق آزاد در ارس با اشاره به نقش پررنگ مناطق آزاد کشور در حوزه لجستیک و تاثیر آن اظهار کرد: سالانه یک میلیارد تن کالا از طریق کانال سوئز ترانزیت می شود، باتوجه به اینکه هر تن کالایی که در کشور ترانزیت می شود ۲۰۰ دلار درآمدزایی دارد.

وی ادامه داد: صورتی که پنج درصد این ترانزیت ها از طریق مناطق آزاد وارد کشور شوند علاوه بر اشتغالزایی در این مناطق، درآمد و ارزآوری چشمگیری برای مناطق آزاد و کشور ایجاد می کند.

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد این نشست با محوریت ارائه گزارش عملکرد در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط سازمان های مناطق آزاد در حوزه لجستیک، بررسی و تبادل نظر در خصوص سیاستگذاری، برنامه ریزی راهبردی و تبیین نقش و جایگاه مناطق آزاد در حوزه لجستیکی کشور، بررسی و پشتیبانی اولویت های لجستیکی هریک از مناطق و برنامه ریزی توسعه منابع انسانی در جهت ارتقای ظرفیت تخصصی کارشناسی حوزه لجستیک در سازمان های مناطق آزاد برگزار شد.

برگزاری هفتگی شورای تخصصی لجستیکی مناطق آزاد با حضور معاونین لجستیک و حمل و نقل مناطق و به میزبانی یکی از مناطق آزاد کشور از دیگر مصوبات این نشست بود که در همین راستا مقرر شد دومین جلسه این شورا هفته آتی در منطقه آزاد چابهار برگزار شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=146417