ایران بهترین نقطه رشد اقتصادی در جهان

0
۴۹۳ بازدید

بیزنس اینسایدر در گزارشی نوشت: با وجود وضع نه چندان مناسب اقتصاد جهان، ایران موفق شده با ورود دوباره به بازار جهانی به موفقیت قابل توجهی دست یابد.

بیزنس اینسایدر در گزارشی نوشت: با وجود وضع نه چندان مناسب اقتصاد جهان، ایران موفق شده با ورود دوباره به بازار جهانی به موفقیت قابل توجهی دست یابد.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت بیزنس اینسایدر؛ در حال حاضر اقتصاد جهان در وضع بسیار نامناسبی قرار دارد، بهای نفت به میزان قابل توجهی کاهش یافته و تقاضا برای سایر تولیدات جهانی نیز کمتر شده است.
ژاپن، همانند بسیاری از کشورهای صنعتی، ناچار شده است تا استراتژی سود منفی را معرفی کند. مسئولان اقتصادی این کشور راهکارهایی را پیش گرفته اند که در دراز مدت ضرر بیشتری به همراه خواهد داشت و سود آن ها کوتاه مدت است.

صندوق ذخیره دولت فدرال آمریکا نیز در حال آماده شدن برای مقابله با کاهش چشمگیر ارزش بورس است. در حال حاضر فقط یک شهر در جهان باقی مانده که سرمایه گذاری در آن ضرری به همراه نخواهد داشت: تهران.

نویسنده این مطلب در ادامه افزوده است: حتی اگر اقتصاد جهان در حال فروپاشی نبود و ارزش سهام تهران در ماه گذشته رشدی ۲۵ درصدی را تجربه نکرده بود، باز هم بهترین نقطه رشد جهان تهران محسوب می شود. بر اساس تجربه شخصی و تحت نظر داشتن بازار در دو سال گذشته، من می توانم به راحتی یک میلیارد دلار وجه نقد را، بدون برهم زدن بازار بورس ایران، وارد آن کنم و در ۲۴ ماه آینده انتظار ۱۵۰ درصد بازگشت را داشته باشم.

من متوجه شده ام که در ایران، با برقراری احترام، اعتماد و هدف خوب هیچ چیز غیر ممکن نیست و افرادی که وارد ایران می شوند، زبان آن ها را می آموزند و سعی می کنند تا احساسات مردمانش را درک کنند و می توانند بدون اهمیت رنگ گذرنامه شان در آن جا به فعالیت بپردازند.

در سرمایه گذاری در ایران باید به ریسک های غیر معمول نیز توجه کنیم، در صورتی که ایران باز هدف تحریم کشورهای جهانی قرار گیرد شما ممکن است نتوانید سرمایه خود را از این کشور خارج کنید. با این حال احتمال بازگشت تحریم ها به شکل قبلی تقریبا برابر با صفر است و سرمایه گذاران نیازی به نگرانی ندارند.

فرصت سرمایه گذاری در ایران یک اتفاق نادر و بی نظیر است و به سرعت نیز تمام نخواهد شد. این کشور تحصیل کرده، مستقل و با ثبات در خاورمیانه، در چند دهه آینده می تواند پیشرفت چشمگیری را تجربه کند.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=26421