ایران از سرمایه‌های خارجی برای ساخت مسکن استقبال می‌کند

0
۴۷۶ بازدید

گروه امورزیربنایی-وزیر راه و شهرسازی از سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در برنامه های ساخت مسکن در ایران دعوت کرد و گفت: براساس قوانین این فرصت وجود دارد تا خارجی ها برای ساخت مسکن در ایران سرمایه گذاری کنند تا برنامه تولید مسکن در ایران شتاب گیرد.

به گزارش جهان اقتصاد، محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به این سوال که آیا در ساخت خانه های جدید (طرح اقدام ملی) از پیمانکار خارجی استفاده می شود، گفت: این شایعه صحت ندارد و پیمانکار به اندازه کافی در کشور وجود دارد.

وی توضیح داد: وزارت راه و شهرسازی سرمایه گذاری در بخش مسکن را به عنوان سرمایه پذیر می پذیرد و هر کشوری که بخواهد در حوزه مسکن در ایران سرمایه گذاری کند، مورد استقبال قرار می گیرد و براساس قوانین این فرصت وجود دارد تا خارجی ها در ساخت مسکن ایران سرمایه گذاری کنند.

وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: فرصت گسترده ای برای تولید مسکن وجود دارد و مردم از دولت انتظار دارند جریان تولید مسکن شتاب بگیرد، به همین دلیل از هر فرصتی برای تولید بیشتر حمایت می شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب بسیاری از حوزه‌ها در تحریم قرار داشته، اضافه کرد: هم قدرت فناوری و هم توان صنعتی و هم قدرت بهره برداری و مدیریت ایران، رشد فزآینده داشته است و ما درسالی که عنوان اقتصاد مقاومتی را دارد هم در حوزه عمران هم در حوزه ساختمان چه در بخش زیرساخت‌های حمل ونقل و چه در بخش سامانه‌های مسکن برنامه‌های مفصلی را داریم که درحال اجرا است و این برنامه‌ها منجر به دوام بیشتر حوزه حمل و نقل خواهد شد.

وزیر راه وشهرسازی پیرامون شاخص‌های خود اتکایی در بخش حمل ونقل گفت: نکته فعلی خودکفایی درساخت لکوموتیو است؛ لکوموتیوها زمین گیر شده بودند به دلیل اینکه با قطعات یدکی هم امکان به کارگیری آنها نبود و فشار زیادی بر صنعت ریلی وارد آمد، اما امروز پیشرفت قابل ملاحضه ای در این زمینه وجود دارد.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=99459