ایجاد اقتصاد قوی و مستقل نیازمند نظام بانکی کارآمد است

0
۱,۰۴۷ بازدید

#نظام_بانکی

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) بر لزوم ایجاد اقتصاد «قوی و مستقل» در کشور تأکید کردند و گفتند: «اقتصاد قوی و مستقل» از جمله عوامل اقتدار است. علت تحریم ایران و اتخاذ تدابیر گوناگون برای ضربه زدن به اقتصاد کشور، همین موضوع است و ای کاش اقتصاددانان مؤمن کشور، تدابیر مختلفِ بدخواهان را به‌ منظور ضربه زدن به اقتصاد، برای مردم کشور تشریح کنند.
رهبر انقلاب اسلامی، موضوع «اقتصاد و معیشت مردم» را هدف میان مدت دشمنان خواندند و خاطر نشان کردند: در طراحی بدخواهان، اقتصاد کشور نباید حرکت کند، معیشت مردم باید لَنگ بماند، کار و تولید رونق نگیرد و بیکاری بعنوان یک بلا باید عمومیت پیدا کند تا در نهایت، مردم از جمهوری اسلامی ناامید شوند.
عزت‌الله یوسفیان‌ملا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگویی درباره لوازم ایجاد اقتصاد قوی و مستقل اظهار کرد: برای تحقق این مسئله باید اقتصادی در کشور شکل بگیرد که متکی به خود باشد و به سوی کسی دست دراز نکند. اقتصادی که محتاج و نیازمند باشد و هر حرکت و طرح اقتصادی در آن نیازمند کمک گرفتن از بیگانگان باشد، چنین اقتصادی نمی‌تواند مقتدر باشد.
وی ادامه داد: اقتصادی قدرتمند است که تصمیم گرفته‌است همه برنامه‌هایش را با توان خود به منصه ظهور برساند و بدون اینکه کمکی از بیگانگان بگیرد و وابسته به کشور خارجی باشد با اتکا به توان داخلی، نیازهای داخلی را نیز تأمین کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: در چنین شرایطی قطعا اقتصاد داخلی می‌تواند همه برنامه‌های خود را به پیش ببرد. اکنون در کشور ما با دارا بودن اقتصاد نفتی، نیاز به بازار نفت داریم و هر برنامه‌ریزی برای تولید و صادرات نفت داشته باشیم، با اقتصاد تک‌محصولی دارای اقتصادی مقتدر نیستیم.
وی با اشاره به اهمیت اصلاح نظام بانکی در مقاوم‌سازی اقتصاد کشور گفت: اصل و اساسی ایجاد اقتصاد مقتدر در کشور ما، نظام بانکی است و تا این سیستم اصلاح نشود، هیچ برنامه اقتصادی در کشور به نتیجه مطلوب نمی‌رسد. نظام بانکی حرف اول را در عرصه مالی می‌زند و هیچ اقتصادی در دنیا وجود ندارد که بدون کمک نظام بانکی بتواند برنامه‌های اقتصادی خود را پیش ببرد.
نماینده آمل در خانه ملت در پایان تأکید کرد: به این دلیل که برنامه اقتصادی نیازمند پشتوانه مالی است و این سرمایه هم توسط نظام بانکی تأمین می‌شود بنابراین نظام بانکی باید کارآمد باشد تا بتواند نقش خود را در ایجاد نظام اقتصادی قوی و مستقل به خوبی ایفا کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=60147